Sigma v Plzni prohrála o gól

01.09.2013 / A tým

V 7. kole Gambrinus ligy hrál tým SK Sigma Olomouc v Plzni. Trenér Hanáků Martin Kotůlek udělal ve srovnání s předchozím kolem tři změny v sestavě, v základu hráli Michal Vepřek, Michal Ordoš a Martin Doležal. Modrá lavina v Plzni bojovala, ale těsně prohrála. Hanákům začátek nevyšel. V první minutě dostali z první střely na bránu gól, v deváté z druhé druhý … Ale Sigma se záhy z úvodního šoku otřepala a začala hrát. V 17. minutě hledal Javůrkův centr Doležala, tomu ale chyběl krok. O pět minut později po přímém kopu hlavičkoval Ordoš kousek vedle. Ve 25. minutě našel Navrátil centrem zprava volného Ordoše, ten byl v tutové pozici, ale z penalty střílel na střed do připraveného brankáře. Domácí prokazovali svou sílu, snažili se o rychlé útoky, ale obrana Sigmy už pracovala bez chybičky. Do konce poločasu už se stav nezměnil. To mohlo být jinak hned na začátku druhého. Pospíšil se hnal do vápna, ale v poslední chvíli ho zakřižoval protihráč a byl z toho jen roh. To bylo ve 48. minutě. Chvíli poté hledal Doležal přihrávkou ve vápně Javůrka, ale nebyl přesný. Pak přišla série tří domácích rohů. Po posledním z nich vyrazili hosté do brejku. Míč potáhl Javůrek, centrem zprava hledal na druhé straně volného Vepřka, ale obrana v poslední chvíli odvrátila na roh. V 59. minutě domácím vyšla nebezpečná akce, Rajtoral křížnou střelou minul. Vzápětí našel střídající Falta na malém vápně Ordoše, ale ten už byl moc blízko gólmana, takže ho neprostřelil a byl z toho roh. Po něm hlavičkoval Doležal, brankář Kozáčik svůj tým opět podržel. Ale vyrazil balon jen k Šindelářovi, který se trefil – 2:1. Za další minutu měl Kozáčik co dělat se střelou Falty. Neproměněné šance se Sigmě vymstily, v 62. minutě inkasovala po přímém kopu … Ani to ale Sigmu nesrazilo, dál se snažila. A v 71. minutě se znovu střelecky prosadila, druhou hanáckou branku zápasu dal po centru Javůrka Doležal. Sigma se v závěru snažila o vstřelení další branky, trenér Martin Kotůlek posílil ofenzivu. Ale stav už zůstal stejný. „Nepodařil se nám vstup do utkání, během minuty jsme prohrávali nula jedna, to pro nás byla velká sprcha. Než jsme se z toho vzpamatovali, tak jsme dostali druhou branku. Pak jsme se zvedli, dařilo se nám, ale bohužel potom si soupeř pomohl standardkou a to byl ten rozdílový gól, který nám chyběl,“ řekl trenér SK Sigma Martin Kotůlek. Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 3:2 (2:0) Branky: 1. Kolář, 9. Rajtoral, 62. Hejda – 60. Šindelář, 71. Doležal. Rozhodčí: Hrubeš – Kordula, Hájek. ŽK: Petržela – Vidlička, Lietava. Diváci: 10475. Plzeň: Kozáčik – Limberský, Hejda, Procházka, Rajtoral – Petržela (83. Wágner), Hořava, Kolář (56. Kovařík), Horváth, Ďuriš – Tecl (77. Bakoš). Trenér Pavel Vrba. SK Sigma: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Vepřek (59. Falta) – Navrátil, Pospíšil, Šindelář (80. Lietava), Ordoš, Javůrek – Doležal. Trenér Martin Kotůlek. Střely na: 4:7 Střely vedle: 2:8 Rohy: 13:7 Fauly: 13:21 Ofsajdy: 3:1