Sigma v Plzni uspěla

18.07.2010 / A tým

Přesně po čtyřiašedesáti dnech se opět rozjela česká nejvyšší fotbalová soutěž. Sigmu hned v úvodu čekal kvalitní soupeř. Vždyť na půdě plzeňské Viktorie Hanáci nevyhráli dlouhých sedm let. Oběma trenérům chyběli hned v úvodu hráči ze základní sestavy. Zatímco plzeňský Rajtoral se vykartoval ve finále Superpoháru se Spartou Praha, olomouckého Ordoše trápí od konce minulé sezony zranění. První příležitost si vypracovali domácí, Rezkův pokus však nenašel prostor mezi třemi tyčemi, které hájil brankář Petr Drobisz. Stejně, tedy nepřesnou střelou, se prezentoval o pár minut později i olomoucký Hubník. S ubíhajícím časem přibývaly šance na obou stranách. V bílém odění Hanáci se prezentovali několika kolmými přihrávkami na unikajícího Hubníka, do zakončení se však probojovat nedokázal. Plzeňští ve třiačtyřicáté minutě zahrozili střelou z dálky, kterou vyslal Tomáš Rada. Běželo již jednominutové nastavení, když Sigma inkasovala první branku v sezoně. Na ruku olomouckého hráče v pokutovém území upozornil hlavního sudího Drábka pomezní Peřina a domácí zahrávali pokutový kop. Z jedenáctimetrového kopu se Pavel Horváth nemýlil a poslal Viktoriány do vedení. V úvodu druhé půle Sigma přežila obrovskou šanci plzeňského Petržely, který se prohnal okolo olomouckých obránců a tváří v tvář Drobiszovi přestřelil. Ve druhé půli se zvedla i olomoucká Sigma. Velkou šanci si vypracoval Jakub Petr, střelu z malého pokutového území směroval nad Krbečkovu branku. V závěru zápasu nabralo tempo hry nevídaných obrátek. Ve čtyřiašedesáté minutě se po chybě domácích dostal k míči Pavel Šultes, na hranici pokutového území udělal kličku do středu hřiště a propálil plzeňského brankáře. Vzápětí se dostala Sigma i do vedení, když se z dálky prosadil pěknou střelou Tomáš Janotka. Neuběhlo ani šedesát vteřin a stejný hráč se prosadil i podruhé. Tentokrát však Tomáš Janotka nešťastně tečoval míč za brankáře Petra Drobisze a vyrovnal skóre. "Kochali jsme se, slavili jsme, bohužel Plzeň udeřila ihned po rozehrávce. Za třicet sekund se asi nikomu nepovedlo dát takové dva pěkné góly," glosoval po zápase zklamaný Janotka. "Prvně převládalo obrovské zklamání, pak nezbývalo nic jiného, než se tomu smát," dodal střelec dvou branek. V poslední desetiminutovce se Sigma bránila velkému tlaku. Plzenští si však vypracovali jedinou příležitost, ve které vychytal domácího Hrušku výborný Petr Drobisz. V úvodu tak Sigma dováží na Hanou cenný bod z horké plzeňské půdy za remízu 2:2.
Viděli jsme zajímavé utkání. Obě mužstva si vytvořila spoustu šancí. Na naše hráče zapůsobila zřejmě nervozita z toho, že se jednalo o první utkání. V závěru poločasu jsme se dostali pod větší tlak Plzně a dostali jsme branku. Ve druhém poločase jsme byli odvážnější. Využili jsme hrubých chyb v rozehrávce domácích a podařilo se nám otočit zápas. Po naší nekoncentrovanosti pak přišlo vyrovnání. Bod z Plzně má cenu, ale spokojeni nejsme.

Zdeněk Psotka, trenér SK Sigma Olomouc
FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 2:2 (1:0) Branky: 45. Horváth (pen.), 81. Janotka (vl.) - 64. Šultes, 80. Janotka Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Peřina Diváci: 4819 Rohové kopy: 9:5 (poločas 5:2) ŽK: Rezek - Petr, Janotka Sestavy: FC Viktoria: Krbeček - Limberský, Bystroň, Navrátil, Jiráček - Petržela, Rada, Horváth "K", Kolář (83. Hruška) - Rezek, Střihavka (67. Bakoš) SK Sigma: Drobisz - Janotka, Škerle, Kučera "K", Vepřek - Bajer, Kaščák - Petr (69. Navrátil), Hořava (90. Melinho), Hubník - Šultes (83. Schulmeister)