Sigma v Plzni zklamala

22.08.2005 / A tým

Olomoucká Sigma jela na západ Čech jako jeden z týmů, který v nové sezoně ještě nepoznal hořkost porážky. Jenže ve městě piva nezvládla utkání s nováčkem Gambrinus ligy a prohrála gólem Vágnera 0: 1. Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Od úvodního hvizdu ve Štruncových sadech obě mužstva předváděla důrazný fotbal, a tak rozhodčí Kovařík často přerušoval hru hvizdem signalizujícím faul. To vyhovovalo především domácí Viktorii, která se po standardních situacích trefila zatím v obou odehraných utkáních letošní sezony. Po úvodním rohu olomoucké obraně poprvé zatrnulo, když Barteska našel hlavu Filla, který však netrefil branku. Největší šanci prvního poločasu měli domácí v 15. minutě, kdy aktivní Limberský zakončil svůj průnik technickou střelou k levé tyči, se kterou si ovšem Lovásik poradil. Sigma se neúspěšně snažila o rychlý přechod k šestnáctce domácích, její akce končily nepřesnými přihrávkami záložníků na brazilské útočníky Melinha a Gaúcha. Melinho po roce znovu v české lize nastoupil v čistě brazilském útoku: tentokrát měl po boku Gaúcha, loni ještě v barvách Opavy nastoupil vedle Batisty. Pohyb obou mužstev začal po odehrané půlhodině komplikovat hustý déšť, a tak se zbytek prvního poločasu odehrál bez výraznějšího vzrušení publika. Do druhé půle nastoupili aktivněji hosté a Schulmeister měl ve 47. minutě na noze vedoucí gól. Přehodil sice brankáře, ale i s brankou, a tak se skóre neměnilo. Pak Barteska prověřil Lovásika dvěma dalekonosnými střelami. Plzeň svého soupeře na mokrém trávníku rychlými kombinacemi dostala pod tlak. Procházkova hlavička po rohu mířila vedle levé tyče hostí, v 70. minutě se ale Západočeši radovali. Barteska založil kolmou přihrávkou po hodně tvrdém souboji s Onofrejem rychlý útok, který skončil přesně načasovanou přihrávkou před odkrytou branku, kde nabíhající Vágner neměl problémy usměrnit míč do sítě. Olomoucký trenér Uličný poslal v závěru na trávník třetího útočníka Rojku a hosté se vysokými nákopy pokoušeli o překonání plzeňské obrany. Nejblíže vyrovnání byl právě Rojka, jehož hlavička těsně minula branku. Branka: 70. Vágner. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Košec. ŽK: M. Knakal, Smola, Barteska, Svátek - Randa. Diváci: 5653. Plzeň: Mucha - M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola - Fillo (82. J. Šíma), Svátek, Pilař, Limberský - Barteska (90. M. Jarolím) - Kousal (58. Vágner). Trenér: Michálek. SK Sigma: Lovásik - R. Hubník, Kovář, Hudec, Glos - Vacek, Randa, Rýdel (46. J. Schulmeister), Onofrej (76. Rojka) - Gaúcho, Melinho. Trenér: Petr Uličný.