Sigma v poháru zabrala ve druhé půlce

24.07.2002 / A tým

Sigma v poháru zabrala ve druhé půlce Prvoligová Sigma neměla v utkání druhého kola Českého poháru na stadionu třetiligového UNEXu Uničov sebemenší problém. Vyhrála pět jedna a splnila postupový cíl. Sigma v zápase ještě nemohl využít Martinse a Paschala Ekwueme, protože nigerijští bratři zatím nemají vyřešené všechny náležitosti. UNEX Uničov - SK Sigma 1:5 (0:1) První náznak šance měl domácí Prášilík, brankář Vaniak se ale překvapit nenechal. To bylo ze strany domácích na dlouho dobu vše. Sigma sice měla častěji míč na noze, ale pozorná obrana UNEXu ji do šance nepouštěla. Až ve 33. minutě zaváhal Vaníček, Petrenko si v poklidu zpracoval míč a nemohl nedat. Druhý gól dali hosté šest minut po pauze. Putík technickou střelou přes zeď překvapil brankáře Vojáčka. I u třetí branky byl Putík. Právě jeho centr si totiž do vlastní sítě srazil smolař zápasu Vaníček. Pak čisté šance neproměnili Vlček a Černý. V 75. minutě už ale Vlček sám před brankářem proměnil. Sedm minut před koncem se Uničov dočkal čestného úspěchu. Kučera minul centrovaný míč a Volf snížil. V nastaveném čase potom uzavřel kolonku branek v zápise o utkání Spáčil. "První tři góly sice padly po chybách soupeře, ale je to i tím, že jej k nim musel někdo donutit. Jsem rád, že hráči k zápasu přistoupili jako tým, i Putík, který dnes ukázal, že je pro mužstvo přínosem," řekl trenér Sigmy Bohumil Páník. "Proč nebyl v Uničově Urbánek? Byl dva dny na svatbě, takže potřebuje potrénovat. Navíc jeho kotník je v pořádku tak na sedmdesát procent. V přáteláku uhýbat jde, ale tohle byl mistrák, tam už to není možné," vysvětlil Páník. Branky: 82. Volf - 33. Petrenko, 51. Putík, 57. vlastní Vaníček, 75. Vlček, 90. Spáčil. Rozhodčí: Čecháček. Diváků: 1100. Sigma: Vaniak - Špiláček, Rozehnal, Kučera, Caha - Putík (74. Spáčil), Petrenko (58. Vlček), Kováč, Siegl, J. Černý (69. Zbožínek) - Reiter. Olomoucký den, 22. července 2002