Sigma v posledním domácím utkání v Řepčíně získala všechny body

05.11.2007 / SCM

Olomouc - Řepčín/ Dorostenecké týmy Sigmy a Teplic změřily síly v 14. kole 1. Dorostenecké ligy. Devatenáctka Olomouce, v jejíž základní sestavě chyběl Štětina, porazila žlutomodré, tentokrát celé v bílém 2:0. Stejným výsledkem zvítězili i svěřenci trenéra Michala Coufala. U19 SK SIGMA OLOMOUC – U19 FK TEPLICE 2:0 (1:0) Absence Víta Štětiny, který odehrál velmi dobré utkání za „B“ tým, nebyla proti soupeři z Teplic až tak znát. Sigma připoutala hosty od počátku na vlastní polovinu, kteří přijeli po debaklu ve vlastním prostředí získat alespoň bod, proto od kruhu v devíti lidech bránili a po zisku míče se snažili vyrážet do protiútoku. Branku domácích ohrožovali pouze z dálky a po jedné z nich nastřelili břevno. Domácí kombinovali a po většinu zápasu měli míč ve své moci a dostávali se i do šancí, ale bohužel se o lepší zakončení připravovali sami, ať už špatným zpracováním balonu nebo zbrklým řešením brankových situací. Do příležitosti se dostal Potyš, ale mířil vedle…pas právě od Potyše si špatně převzal Navrátil a míč mu sebral golman Teplic. Minutu před koncem po kombinaci ve středu pole a přiťuknutí od Doležala s přehledem zakončil Navrátil a dostal Sigmu do vedení, 1:0. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, domácí se snažili vstřelit další branku a Teplice stále preferovaly defenzivu a brejky. Po jednom z nich Michal Bárta vytáhl střelu zpoza šestnáctky na tyč a tím zabránil vyrovnání. Pět minut před koncem se Sigmě podařila druhá krásná branková situace a po narážečce od Navrátila šel sám na brankáře Doležal a s chladnou hlavou proměnil, 2:0. Olomoucká devatenáctka zaslouženě vyhrála a po remíze Plzně s Bohemians získala na čele tabulky náskok tří bodů, právě před Viktorkou Plzeň. Branky: 44. Navrátil (Doležal), 85. Doležal (Navrátil). Sestava SK Sigma: Bárta – Potyš, Dvořák, Ulma, Javůrek - Förster (69. Šichor), Blaha – Pospíšil (80. Kulíšek), Jančík, Navrátil (89. Koutek) – Doležal. Trenér: Zdeněk Psotka. U17 SK SIGMA OLOMOUC – U17 FK TEPLICE 2:0 (0:0) Další utkání: sobota 10. 11. 2007 – 11.00, 13:15 hod. – 1. FC Brno – SK Sigma Olomouc (Velké Bílovice)