Sigma v posledním přípravném utkání zvítězila

22.07.2006 / A tým

Poslední utkání letní přípravy před sezónou 2006-2007 sehrála Sigma v Dolním Benešově s druholigovou Opavou a vyhrála 1 – 0 brankou Aleše Škerleho. Za úmorného vedra nastoupili oba soupeři k utkání, které bylo pro tým trenéra Paličky tečkou za letní přípravou. Ten se musel obejít bez Romana Hubníka, který onemocněl. Za týden již čeká hráče Sigmy mistrovské utkání na půdě velice ambiciózní Mladé Boleslavi, která také vyslala svého pozorovatele. Utkání mnoho fotbalové krásy nenabídlo. Bylo spíše o bojovnosti a vůli překonat vedro. Ve 4. minutě se snadno uvolnil Chmelíček, ale jeho centr lapil před dobíhajícím Hubníkem brankář Janech. Ve 12. minutě se do obrovské šance dostal Chmelíček, který tak dotíral na obranu Opavy až získal míč a ocitl se sám před brankářem. Byl faulován, upadl, ale protože pádu přidal i kus svého hereckého umění, hrálo se dál. Trenér Palička se na svého svěřence hodně zlobil, protože souboj mohl ustát a zakončit tak tváří v tvář bezbrannému brankáři. Ve 20. minutě se zviditelnil Chmelíček do třetice, když z utkání odstoupil pro střevní potíže. Nahradil jej Pulkert a byl více než rovnocennou náhradou. Ve 22. minutě Rýdel vysunul Hubníka, tomu chyběl krůček, aby byl u míče dřív než brankář. Poté se dlouhé minuty sledoval nezáživný fotbal. Na straně Opavy se hodně snažil ukázat hráč Sigmy Pavel Šultés, do zakončení se však nedostal. Hru dirigoval explzeňský Barteska. První střelu utkání diváci viděli až ve 40. minutě, kdy Randa protáhl opavského gólmana. O dvě minuty později olomoucký kapitán Kovář vybídl ke skórování špatnou přihrávkou Šultése, toho však skvěle vychytal Lovásik. Následný závar skončil opět u Tomáše Lovásika. O minutu později se o střelu snažil Šultés, Hudec byl u něj včas a jeho pokus zblokoval. Do 2. poločasu udělal trenér Sigmy tři změny. I opavští poslali na hřiště novou sílu, přesto se únava na hře projevila. Nově příchozí Petr Kobylík v 50. minutě zahrával standardku po faulu na Štěpána. Jeho přetažený centr vrátil před branku Krajčovič a Aleš Škerle neměl mnoho práce k zakončení do odkryté branky, 0 – 1. O dvě minuty později si střelecký pokus Škerle zopakoval, jeho tvrdá střela byla zblokována. V 74. minutě se střelecky zapsal Melinho, jeho skákavou střelu brankář chytil. V 75. minutě musela obrana Sigmy s brankářem řešit velký závar, ale poradila si. A když se neujala ani standardní situace Opavy v poslední minutě utkání, odvezla si Sigma výhru 1 – 0. Sestava Sigmy: Lovásik (46. Vojáček) Randa (46.Barcal J.)-Hudec-Krajčovič-Škerle Štěpán-Rýdel-Kovář „K“ (46. Kobylík)-Onofrej (67. Melinho) Chmelíček (20. Pulkert)-Hubník M. Trenér: Vlastimil Palička Juniorka porazila Bohemku Juniorka ve své přípravě zdolala na hřišti v Kunovicích tým Bohemians 2 – 1. O branky se postarali Janotka ve 29. minutě a Vojta Schulmeister v 65. minutě. Janotka vyrovnával z trestného kopu po faulu na Schulmeistera. Druhý střelec zvýšil na konečných 2 – 1 ze „samostatného nájezdu“ po přihrávce Lukšíka, když soupeř v 60. minutě neproměnil penaltu. Sestava Sigmy „B“: Blaha (46. Černý) Kopecký-Komárek-Bodeček (50. Lukšík)-Suchánek Roupec-Janotka-Fiala-Hrdlovič Řehák (22. Lička)-Schulmeister V. (80. Hrubý) Trenér: Jiří Balcárek