Sigma v premiéře doma ztratila

21.07.2013 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc dnes odehrál první zápas nové sezony. Modrá lavina má za soupeře Liberec, trenér Martin Kotůlek poslal do základní sestavy poprvé útočníka Ivana Lietavu. Tomu se před utkání blahopřálo, včera slavil třicátiny. Právě on dal jedinou branku Hanáků v utkání, které pro nás končilo smolnou prohrou 1:2. Modrá lavina šla do zápasu v nových dresech, v modrozlaté kombinaci, která vzešla z návrhu fanoušků. Úvodní minuty byly ve znamení vzájemného oťukávání, první čtvrthodinku žádná větší šance nebyla. V 15.minutě to bylo jinak. Po centru zleva byl sám před Martin Pospíšil, ale tvrdou ranou trefil jen gólmana. I další šanci měl Martin Pospíšil. Ve 28.minutě zahrával po faulu na Lietavu přímý kop, ale trefil břevno. Pak se dostal do dobré pozice zase Pospíšil, ale nevystřelil včas. Ve 39.minutě zakončoval Jan Navrátil, jeho pokus mířící k tyči brankář měl. Sigmě se neproměněné šance vymstily, v posledních sekundách poločasu šla tečovaná střela Rybalky do protipohybu brankáře Zlámala a hosté vedli. Po pauze tedy měli Hanáci co dohánět. Ale hosté dali durhou branku. V 52.minutě po rohovém kopu dorážel Rabušic. O čtyři minuty později se konečně prosadila i Sigma. Ivan Lietava vyhrál osobní souboj, otočil se kolem obránce a z hranice vápna vystřelil tvrdě k pravé tyčce – 1:2. Sigma se snažila tlačit, Liberec zase o brejky, takže se bylo na co dívat. V 87. minutě mohlo být srovnáno, Varadiho krásnou hlavičku brankář Kovář vyrazil na roh, po kterém hlavičkoval těsně vedle Škerle. SK Sigma Olomouc – Slovan Liberec 1:2 (0:1) Branka: 56. Lietava - 45. Rybalka, 52. Rabušic. Rozhodčí: Ardeleánu – T. Kovařík, J. Paták. ŽK: Kovář. Diváci: 5520. SK Sigma: Zlámal – Koutný, Dreksa, Škerle, Vepřek – Navrátil, Pospíšil (69. Javůrek), Plšek, Ordoš, Petr (55. Schulmeister) – Lietava (76. Varadi). Trenér Martin Kotůlek. Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek – Delarge (75. Fleišman), Hušek, Pavelka, Rybalka, Kalitvincev (81. Hadaščok) – Rabušic (88. Szabo). Trenér Jaroslav Šilhavý. Střely na: 5:5 Střely vedle: 7:6 Rohy: 3:6 Fauly: 15:21 Ofsajdy: 2:6 Fotografie z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc