Sigma v Příbrami na body nedosáhla

07.10.2002 / A tým

Sigma v Příbrami na body nedosáhla Šest branek mají po třetině ligy nastříleno fotbalisté Marily Příbram, přesto jsou s dvanácti body už na osmém místě ligové tabulky. Rozhodla o tom jejich těsná výhra 1: 0 nad Sigmou Olomouc. Bylo to jejich první vítězství nad Hanáky na vlastní půdě. Brankář Sňozík už 279 minut neinkasoval. Příbram - Sigma Olomouc 1:0 (1:0) Prudkým deštěm zmáčený trávník fotbalistům připravil od první minuty pořádné starosti a zřetelně lépe se s podmínkami vyrovnali domácí. Žádné velké šance si však nevypracovali, o jejich převaze svědčilo jen pět rohových kopů během úvodní čtvrthodiny. Hosté se nikam nehnali, navíc ztratili hodně na údernosti, protože hrdinu minulého utkání Urbánka výborně přikryl Pergl. Hosté si však přece jen uvědomili, že se bez branky moc bodů získat nedá, a tak hned jejich první kloudná akce skončila nebezpečnou dorážkou M. Ekwuemeho. Jinak ale pokračovali v ofenzívě domácí, jejichž hra působila kompaktněji a především organizovaněji. I proto se trenér Páník brzy rozhodl ze hry stáhnout oba nigérijské sourozence a poslal místo nich důraznější hráče. V té době však už domácí vedli brankou Pergla, která přišla po osmém rohu zahrávaném Otepkou. Druhý poločas už v hledišti sledoval i exolomoucký reprezentant Ujfaluši a jeho bývalí spoluhráči se mu asi chtěli předvést v lepším světle. Přesunem Vlčka do útoku Hanáci získali na důrazu v ofenzívě a domácí obrana najednou měla plné ruce práce. Už v 51. minutě Rojkův pokus zblízka musel brankář Sňozík vyrazit. Domácí už spíše spoléhali na brejky, ale do žádných se dlouho nedostávali, a tak největší možnost zvýšit hubený náskok přišla v 58. minutě znovu po rohu. Ale Pergl ani nadvakrát další trefu nepřidal. V citelném chladu za neustálého deště si vypracovala Marila i další šanci, jenže Jarolím z pěti metrů překopl branku a víc toho svěřenci trenéra Chovance nepředvedli. Hosté byli sice po přestávce lepší, ale ani jim se už nepodařilo vývoj zápasu změnit. Branka:30. Pergl. Rozhodčí: Řehoř - Bouše, Mencl. ŽK: Formánek, Randa - Petrenko, Kováč. Diváci:2933. Příbram: Sňozík - Randa, Formánek, Riegel, Rychlík - Pergl, Novák, Jarolím, Otepka (70. Čáp) - H. Siegl (90. Tuma), Kulič (82. Adamec). Trenér Jozef Chovanec. Sigma: Vaniak - Kováč, Rozehnal, Kučera, Zbožínek - Vlček (75. Reiter), Petrenko, M. Ekwueme (46. Putík), Urbánek - P. Ekwueme (34. P. Siegl), Rojka. Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 7. října 2002