Sigma v Příbrami promrhala náskok

19.10.2013 / A tým

Restart Gambrinus ligy po třítýdenní reprezentační přestávce čekal fotbalisty SK Sigma Olomouc v Příbrami. S týmem k zápasu neodcestovali nemocný Zdeněk Zlámal a zranění Pavel Dreksa, Jan Javůrek ani Jakub Habusta. Hanáci vedli dva nula, ale náskok promrhala. V Příbrami začala Sigma aktivně. V 7. minutě střílel Karaš nad, o dvě minuty později Vidlička zdálky jen do nachystaného Hrušky. Příbram především pečlivě, i s pomocí faulů, bránila a hostům moc prostoru vpředu nenechávala. Ve 31. minutě hlavičkoval po centru Ordoše z dobré pozice Doležal, ale nad. Domácím Hanáci nedovolili téměř nic. Až na jeden okamžik. Ve 34. minutě Sigma pokazila přechod do útoku, Příbram zaútočila do otevřené obrany, ale naštěstí pro hosty T. Pilík hlavičkoval vedle. V závěru poločasu se Hanáci dostali do vedení. Po autovém vhazování trefil Mišun břevno vlastní brány, odražený míč poslal do sítě Varadi a Sigma vedla. To se mohlo změnit hned na začátku druhého poločasu. Bombu Pilíka z přímého kopu Blaha stačil vyrazit, dorážku poslal Danoski z malého vápna vysoko nad. V 54. minutě už se stav měnil. Hlavou se po centru Varadiho trefil pod břevno Doležal. Krátce poté byl v dobré palebné pozici Ordoš, ale střela mu nesedla a šla nad. V 57. minutě později domácí hráč po centru zprava hlavičkoval do před sebou stojícího Karaše a rozhodčí Hrubeš odpískal penaltu za hraní rukou. Pokutový kop Zápotočný proměnil. Po hodině hry to zkusil z hranice vápna Houska. První střelu mu srazila obrana, druhou poslal těsně nad. O chvíli později byli domácí při zakončení přesnější, skákavá rána Abraháma zapadla k levé tyčce a bylo to 2:2. Za další dvě minuty šli domácí po hlavičce Zápotočného po rohovém kopu do vedení … V 72. minutě trefil Varadi hlavou tyčku, při pokusu o dorážku byl sražen, ale nic se nepískalo. V 81. minutě střílel ze šestnáctky nad Falta. V 89. minutě byl sám před brankářem Falta, ale už ho nestačil přehodit. 1.FK Příbram – SK Sigma Olomouc 3:2 (0:1) Branky: 57. (pen.) a 69. Zápotočný, 67. Abraham - 45. Varadi, 54. Doležal. Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Kříž. ŽK: Švancara – Wijlaars. Příbram: Hruška – Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek – Mareš, Tarczal, Abraham, Pilík (78. Pleško), Danoski (58. Švancara) – Řezníček. Trenér Petr Čuhel. SK Sigma: Blaha – Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek – Houska (76. Lietava), Ordoš (71. Wijlaars), Karaš – Varadi, Doležal, Navrátil (80. Falta). Trenér Martin Kotůlek. Střely na: 6:8 Střely vedle: 2:5 Rohy: 5:1 Fauly: 21:15 Ofsajdy: 7:1