Sigma v přípravě porazila Artmedii

04.07.2007 / A tým

Aktualizováno ve 21:55 hodin.Ve druhém přípravném utkání na novou sezónu I. Gambrinus ligy porazil domácí SK Sigma Olomouc na Andrově stadionu tým slovenského vicemistra FC Artmedia Petržalka 2:0. Hráče obou týmů čekala příjemná divácká atmosféra téměř šesti stovek diváků. Ti viděli bojovný výkon, ze strany domácích okořeněný dvěma brankami Laca Onofreje a Filipa Rýdela z pokutového kopu. Domácí poprvé vyzkoušeli míče adidas finale pro novou sezónu. Svěřenci Martina Pulpita se v prvním náznaku šance objevili hned ve 2. minutě. Hubníkův centr si ale pohlídal před Schulmeisterem brankář Kamenár. Hosté se také v náznaku šance ocitli o dvě minuty později. Hubníkův špatný odkop však brankou neskončil. Slovenský tým mohl inkasovat v 11. minutě, kdy si dvojice Hubník-Schulmeister zopakovala akci z pravé strany. Přesný centr prvně jmenovaného poslal Schulmeister jen do rukavic brankáře. O čtyři minuty později prověřil Kamenára technickou střelou Lukáš Bajer. Ve 25. minutě se již domácí radovali z branky. Hubníkův centr hlavou prodloužil Schulmeister na Onofreje, který si míč zpracoval a střelou k tyči nedal slovenskému brankáři šanci, 1:0. Na oslavu gólu se spustilo i jedno ze zavlažovacích čidel a hra tak byla na okamžik přerušena. Domácí byli při chuti. Hráči i diváci, kteří se bavili každou povedenou akcí a ocenili ji potleskem. Ve 28. minutě zahrával Onofrej rohový kop a hlavičku Škerleho zkrotil brankář až na brankové čáře. Hosté ohrozili jiného slovenského brankáře Tomáše Lovásika až ve 40. minutě. Střely Halenára i Čišovského však byly nepřesné. V poslední minutě 1. poločasu ještě centroval z pravé strany opět Hubník, ale Vojta Schulmeister v ideální pozici branku nevstřelil. Do 2. poločasu vstoupila na domácí straně čerstvá sestava. V ní se za zkoušku objevil i Martin Čupr, který se po roční pauze na Kypru vrátil do Čech. Ta se do soupeře pustila stejně jako ta první. Ve 47. minutě pálil tvrdě Rýdel. Střela skončila rohem, po kterém prověřil brankáře Artmedie ještě Jindřišek. O pět minut později se položil do střely Melinho, ale branku přestřelil. V 62. minutě ukázal své střelecké kvality Marek Kaščák. Nejprve byla jeho střela zblokována na roh, druhá vyprášila rukavice Kamenárovi. V 65. se ukázala nová brankářská akvizice Sigmy. Petr Drobisz vychytal Kozáka a vysloužil si velký potlesk. V 67. minutě se již jeho síť vlnila, ale Halenárův gól pro ofsajd neplatil. O deset minut později stejného hráče zastavil reflex Drobisze, který jeho střelu vyrazil na roh. V 80. minutě se na branku Artmedie řítil Lukáš Hartig, byl faulován a pokutový kop proměnil s přehledem Filip Rýdel, 2:0. Hosté, ladící již formu na nový ročník Corgoň ligy, se již na obrat v utkání nezmohli. Naopak mohli ještě inkasovat po technické střele Janotky v 84. minutě. O tři minuty později se střelou vedle prezentoval Brazilec Bueno. Aplausu se i tak dočkal. Další utkání hraje Sigma v pátek na turnaji v Hlinsku. O den později se představí na turnaji v Nové Včelnici, kde v ligové konkurenci loni zvítězila. Na domácí půdě se představí ve středu 11. 7. proti druholigovému HFK Olomouc. Sestava Sigmy: 1. poločas: Lovásik, Randa, Šedivý, Škerle, Jurkič, Bajer, Rossi, Onofrej, Hubník, Schulmeister, Petr. 2. poločas: Drobisz, Jindřišek, Šuškavčevič, Komárek, Čupr, Janotka, Rýdel, Melinho, Kaščák (85. Vepřek), Pulkert, Hartig (82. Bueno). Trenér Martin Pulpit. Diváci: 560 Rozhodčí: Peřina – Antoníček, Němec