Sigma v prvním domácím zápase sezony uhrála

06.08.2001 / A tým

Sigma v prvním domácím zápase sezony uhrála bezbrankovou plichtu První zápas sezony na domácím trávníku nevyšel fotbalistům Sigmy k maximální spokojenosti. Na Andrově stadionu, který zaplnilo jedenáct a půl tisíce již pouze sedících diváků, uhrála s Brnem jen bezbrankovou remízu. Tým z Hané si celých devadesát minut nedokázal poradit s dobře organizovanou, místy hodně nečistě hrající, defenzívou Brna. Sigma Olomouc - Brno 0:0 První poločas nic nesvědčilo tomu, že zápas skončí bez gólů. Sigma sice nezačala náporem, ale přesto byla o poznání aktivnější, než hodně pasivní Brno. Jenže domácí tým pohříchu zapomínal na důraz před šestnáctkou, takže na vyložené šance nemohl příliš myslet. Střelbu zkusili Mucha. Vlček a Kotrys, ale první dva netrefili bránu, posledně jmenovaný zase nepřekvapil gólmana Přibyla. Jestli první poločas hrála Sigma na polovině Brna, tak ten druhý nebyl o ničem jiném. Ale Sigma hrála jen po vápno, navíc stále nakopávala a obrana hostů vysoké míče bez potíží odtrkávala. Brno hrálo hodně nečistě, pokud se někdo z domácích přece jen rozběhl do přečíslení, byl bez otálení sestřelen zezadu. V tom vynikal hlavně exolomoucký Martin Kotůlek. Ten dostal žlutou kartu v 51. minutě. Do konce zápasu obdobné zákroky předvedl ještě tři, ale sudímu Řehořovi asi bylo Kotůlka líto. Kdyby ne, musel ho vymést už v 57. minutě za ukázkový skok na Urbánka. To ale nic nemění na bezradnosti Sigmy ve hře směrem dopředu. Brňané vylezli jen málokdy z obranné vozby. Brankář Vaniak musel poprvé a naposledy zasahovat v 73. minutě, kdy vyrážel střelu Cupáka. Ani ve zbývajícím čase si domácí mužstvo nebylo s to vytvořit kloudnou šanci. Do plných se nedovedlo prosadit. Rozhodčí: Řehoř - Pokorný, Havlíček. ŽK: Kováč, Zbožínek - Křivánek, Kotůlek, Zbončák, Zúbek. Diváci:11 426. Sigma:Vaniak - Látal, Rozehnal, Špiláček, Kotrys - Kobylík (58. Chmelíček), Mucha, Kováč, Urbánek - Vlček, Hapal (74. Zbožínek). Trenér Leoš Kalvoda. Brno: Přibyl - Kadlec - Kotůlek, Křivánek, Palinek - Baštař, Valnoha (67. Jiříkovský), Zúbek, Zbončák - Cupák (82. Živný), Šustr (60. Musil). TrenérKarel Večeřa. Olomoucký den, 6. 8. 2001