Sigma v prvním přípravném utkání porazila Vítkovice

05.01.2008 / A tým

Domácí začali nový zápasový rok dobře, snad jim střelecká potence vydrží po celý rok. Sigma svého soupeře porazila 4 – 1. Již v 8. minutě vedli o dvě branky a to se ještě neujaly šance Schulmeistera a Onofreje. Volno dnes, před odjezdem na soustředění, dostali Hubník, Drobisz, Šuškavčvič, Rossi i Melinho. Do utkání nezasáhli ani lehce zranění Komárek a Pulkert. Ve 2. minutě se před brankářem Vítkovic objevilo duo Klesnil – Schulmeister. První asistoval, druhý zakončoval. Brankář však kryl jeho střelu, stejně jako dorážku Onofreje. V 6. minutě se však již svěřenci trenéra Pulpita radovali. Rohový kop Rýdela proměnil hlavou Schulmeister, 1:0. O dvě minuty později to již bylo 2:0. Hosté chybovali při rozehrávce standardní situace před pokutovým územím Sigmy, Rýdel posunul míč na Hořavu, ten vysunul Onofreje a ten tváří tvář brankáři nezaváhal. V 19. minutě mohl zvýšit náskok Hořava, ale jeho střelu brankář skvěle vyrazil. Dorážka Onofreje šla nad branku. O minutu později zahrozili poprvé a naposled v 1. poločase hosté. Technickou střelu Schöna ale Lovásik chytl. Ve 24. minutě tak skórovali domácí. Onofrej naservíroval míč Klesnilovi a ten v pádu zvýšil na 3:0. Ve 32. minutě zvýšil Štěpán na 4:0 a uzavřel tak poločasové skore. Ve 2. poločase se do zakončení dostal jako první Kaščák, ale mířil vedle. Stejně jako o deset minut později Bueno. V 74. minutě v dobré pozici zakončil vedle branky Randa. Hosté zahrozili až sedm minut před koncem. Hlavičku Motyčky skvěle vyškrábl Bárta. V 86. minutě však na stejného hráče nestačil. Ten se dokázal hlavou prosadit po standardní situaci a čestným úspěchem snížil na konečných 4:1. Branky: 6. Schulmeister, 8. Onofrej, 24. Klesnil, 32. Štěpán Sestava Sigmy v 1. poločase: Lovásik – Jindřišek, Bodeček (K), Škerle, Heidenreich – Štěpán, Hořava, Rýdel, Onofrej – Schulmeister, Klesnil. Sestava Sigmy ve 2. poločase: Bárta – Hrdlovič, Bodeček, Hudec, Jurkič – Randa, Kaščák, Nepožitek, Lukšík – Kazár, Bueno. Trenér: Martin Pulpit