Sigma v prvním utkání na Kypru porazila CSKA Sofia

07.02.2005 / A tým

V prvním utkání na kyperském herním soustředění fotbalisté prvoligového SK Sigma Olomouc porazili CSKA Sofia. Proti týmu z Bulharska Hanáci nastoupil za ideálního počasí, když teploměr ukazoval osmnáct stupňů celsia, na kvalitním hřišti klubu Salamina Larnaka, který svého času trénoval Milan Máčala. SK Sigma Olomouc – CSKA Sofia 3:2 (1:1) Trenér Petr Uličný musel pro první zápas na Kypru improvizovat se složením týmu. Roman Hubník má zraněný kotník, Luboš Reiter je na akci s reprezentací Slovenska, která bydlí v hotelu Princess, hned vedle hotelu Palm Beach, kde dlí olomoucká výprava. Navíc chyběli brankář Martin Vaniak, který ulehl s teplotou a Radim Kučera, doléčující koleno po operaci. V týmu protivníka chyběl exolomoucký bek Robert Caha. Měl zraněný kotník a celý zápas si povídal s Radimem Kučerou a brankářem Pavolem Kameschem, dalším exolomouckým hráčem, který na Kypru působí v klubu Paralimni. V prvním poločase byla Sigma lepším mužstvem. Především akce Janotky, který na soustředění nahradil Jana Schulmeistera, Kobylíka a Bednáře volaly po gólu. Nezaháleli ani hosté, takže brankář Tomáš Černý musel několikrát prokázat, že roste v kvalitního gólmana. Šance Jordanova a Gargorova vyřešil s přehledem a když zmařil po vzoru čaroděje Vaniaka střelu do vinklu ukázal, že Sigma má stále kvalitní gólmany. Pak prokázal Babnič svou kvalitu. Prošel slalomem přes tři hráče, vymetl šibenici a Sigma vedla. Bulhaři vystupňovali tempo a ve 41 minutě Gargorov zblízka využil zaváhání olomoucké obrany. Na začátku druhé půle zahodil Bednář jasnou šanci z pěti kroků, pak Glos v 53 minutě v čisté pozici nastřelil jen brankáře. Sigma však pokračovala v dobrém výkonu, zejména Michal Hubník ukázal, že jeho výkon roste. Po centru Kobylíka a střele Glose doklepl míč do sítě a Hanáci zase vedli. Srovnáno bylo poté, co kyperský rozhodčí posoudil jako faul běžný souboj mezi Hudcem a Jordanovem. A penaltu bulharský tým proměnil. Ale Sigma šla za vítězstvím, které trefil po centru Glose Michal Hubník. „Byl to dobrý zápas se silným soupeřem. Výtečné zákroky předvedl brankář Černý. Mužstvo nezlomilo ani vyrovnání, trenér Uličný hnal celých devadesát minut mančaft do útoku, zvítězili jsme zaslouženě,“ řekl našemu listu z kyperského soustředění sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček. Hanáci vyhráli, ale jedna situace jim způsobila menší finannčí ztrátu. „To když míč roteiro po dalekonosné střele opustila stadion. Balon si domů odnesl neznámý kyperský občan,“ podotkl Kubíček. Další utkání hraje Sigma v úterý proti FRC Soul. Branky Sigmy: 26. Babnič, 61. a 79. M. Hubník. SK Sigma: Černý (46. Blaha) – Randa, Hudec, Kovář (46. Škerle), Pečnik (46. Glos)– Janotka (46. König), Zbožíček (83. Rýdel), Špiláček (80. Prekop), D. Kobylík – Bednář, Babnič (46. M. Hubník). Trenér Petr Uličný.