Sigma v prvním utkání vysoko vyhrála

18.06.2006 / A tým

V prvním přípravném utkání zajížděla Sigma na půdu třetiligové Lipové a zvítězila vysoko 5 – 0. Zajímavostí je, že se v utkání vystřídalo celkem 37 hráčů Sigmy. Celé dvě jedenáctky, zbytek v dresu domácí Lipové, která je spolupracujícím klubem Sigmy ve třetí nejvyšší soutěži. SK Lipová - SK Sigma Olomouc 0 - 5 (0 – 4) Trenér Vlastimil Palička odcestoval do krásného sportovního areálu SK Lipová za letního počasí bez několika hráčů. Mimo avizované odchody k utkání necestoval ze zdravotních důvodů Melinho, Michal Hubník, Radim König a Filip Rýdel. Brankář Černý dostal volno, protože chytal poločas za národní tým ve Finsku a Martin Blaha, který je na odchodu na hostování do Kroměříže. Úvod utkání připomněl divákům zápas české reprezentace s Ghanou. Již ve 3. minutě se totiž střelecky prosadil Vojtěch Schulmeister, 0 - 1. O čtyři minuty později to bylo 0 – 2, když se po přesném pasu Pulkerta za obranu domácích trefil Chmelíček. V 11. minutě zahrozil domácí Mazouch tvrdým přímým kopem do tyče branky MUDr. Vojáčka. Ve 14. minutě pálil Kobylík, brankář Uvízl vyrazil na roh. O čtyři minuty později se kopal další roh, když tvrdou Pulkertovu ránu likvidoval Uvízl stejným způsobem. Ve stejné minutě si naskočil na přesný centr Vepřeka Škerle a domácí gólman opět musel vyrážet nohou. Sigma pokračovala v rychlé kombinační hře a ve 29. minutě vedla již o tři branky. Vojtěch Schulmeister obešel vše, co mu stálo v cestě a zakončil do prázdné branky. Ve 33. minutě si druhou branku připsal i Chmelíček, který dorazil Pulkertovu ránu. A protože se neujala střela Mazoucha ani parádní dalekonosná střela Krajčoviče, skončil 1. poločas 0 – 4. Do 2. poločasu nastoupila druhá jedenáctka a začala také brankou. Hned po pěti minutách hry se trefil David Rojka, který zúročil dlouhý výkop Tomáše Lovásika technickou střelou k tyči, 0 – 5. Tím však aktivita prvoligového týmu v podstatě skončila. Po zbytek utkání se hrála vyrovnaná hra se spoustou nepřesností především na straně olomouckých hráčů. Branky: 3. a 29. Schulmeister V., 7. a 33. Chmelíček, 50. Rojka Rozhodčí: Chytil – Boček L., Boček V. Sestava Sigmy v 1. poločase: Vojáček Škerle, Hudec, Krajčovič (K), Vepřek Štěpán, Kaščák, Kobylík, Pulkert Chmelíček, Schulmeister V. Sestava Sigmy ve 2. poločase: Lovásik Kopecký, Hubník R., Komárek, Barcal J. Randa, Kovář (K), Janotka, Onofrej Rojka, Schulmeister J. (67. Kobylík) Sestava Lipové: Uvízl, Roupec, Papica (K), Krejčíř, Suchánek, Král, Mazouch, Hrubý, Hrdlovič, Kuba, Juřátek. Střídali Kovář, Lukšík, Balcárek, Pazdera, Běhalík. Malá fotogalerie z utkání bude přidána v pondělí.