Sigma v prvním zápase přípravy hrála bez branek

23.06.2002 / A tým

Sigma v prvním zápase přípravy hrála bez branek Hráči Sigmy vyrazili k přátelskému utkání letní přípravy z Olomouce do nedalekých Slatinic. Soupeřem jim měl být původně Trenčín. Jenže ten hraje Intertoto Cup, takže z tohoto protivníka sešlo. Nakonec Sigma hrála také proti Slovákům. Nastoupila proti Petržalce, sedmému týmu slovenské nejvyšší soutěže. SK Sigma Olomouc - Petržalka 0:0 Hosté vážněji ohrozili Sigmu jen jednou. V 8. minutě šel Medvěď sám na Kjučukova, ten ale včas zmenšil střelecký úhel a Medveďovu střelu vykopl na roh. Sigmě chyběli tři útočníci - Putík, Reiter a Rojka. "Putík ještě doléčuje zranění kotníku, které si přivodil ještě v Xaverově. Proto jsme jej šetřili, ale na další přípravné utkání už bude fit. Rojka po svalovém zranění začal vyklusávat. Už by měl být v pořádku, ale ještě bude muset vše doběhat. A Reiter? Toho zlobí záda. Ten by měl být až na utkání proti Jihlavě a Trnavě," řekl trenér Bohumil Páník. Sigma měla více šancí i herní převahu. Ta se ukázala i v poslední pětimunutovce. Tu nehrál se zraněním kotníku Radim Kučera, ale Petržalka ani přes početní výhodu nepřešla přes půlící čáru. Jenže při absenci útočných hráčů chyběla týmu koncovka. Sigma si vytvořila tři vyložené šance. Dvě z nich měl Stanislav Vlček. V 18. minutě první půlky trefil po přihrávce Vyskočila jen břevno, v 18. minutě druhého poločasu Vlček po průniku a zpětné přihrávce Černého přestřelil. V 67. minutě pak Kučera hlavou minul šibenici z centru po rohovém kopu. "V určitých fázích jsem mohl být s utkáním spokojen. Ale potřebovali jsme dát gól, hodně nám chyběli útočníci. Hráči šli do utkání z plné kondiční zátěže, proto vpředu nemohli odmakat celý zápas, takže v závěru jsme to museli řešit Sieglem," řekl trenér Bohumil Páník. Litevský záložník Vadimas Petrenko by se měl do Olomouce dostavit ve středu 26. června. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Spáčil, Siegl - Borbély, Medveď. Diváků: 450. Sigma:Kjučukov - Caha (46. Rozehnal), Kučera, Gába, Zbožínek - Urbánek (46. Špiláček), Siegl, Kováč (46. Krajčovič), Spáčil - Vlček (66. Vyskočil), Vyskočil (46. Černý). Trenér Bohumil Páník. www.sigmafotbal.cz, 23. června 2002