Sigma v úvodním zápase přípravy zvítězila

13.01.2007 / A tým

Sigma zahájila zápasovou přípravu zápasem s 1. FC Brno v rámci zimního turnaje Tipsport Cup. Ve vyrovnaném utkání rozhodla branka Pulkerta ze 3. minuty utkání. Trenér Petržela se musel obejít bez několika opor. SK Sigma Olomouc – 1. FC Brno 1:0 (1:0) Hned úvod zápasu rozhodl o výsledku. Brankář Vojáček našel dlouhým odkopem Hartiga, ten hlavou prodloužil na rychlonohého Pulkerta a ten si nejprve v běžeckém souboji poradil s Trousilem a poté přesnou střelou i s Burešem v bráně Brna, 1 – 0. V 1. poločase byla Sigma lepším týmem. V úvodu 2. části hry měli mírnou převahu Brňané. Velkou šanci zmařil Brnu brankář Vojáček v 56. minutě, kdy napravil chybu obrany. Poté se do slibné šance dostal olomoucký Štěpán, nezpracoval dobře míč a jeho přihrávku nezakončil přesně ve své premiéře za A tým Petr. Na druhé straně vyprášil Vojáčkovi rukavice Pavlík z přímého kopu. Poté se začala projevovat únava ze zimní přípravy. Přesto se aktivity chopili opět olomoučtí borci. O pět minut později si naběhl na míč Pulkerta opět Štěpán, ale nedokázal si obhodit vyběhnuvšího Bureše. V 83. minutě postupoval aktivní Pulkert sám na brněnskou svatyni, byl stažen. Rychlou rozehrávku však Petr zakončil mimo branku. O minutu později střílel Hořava, Bureš musel vyrážet. Hned z protiútoku zahrozil Vrána, ale Formánek jej vytlačil z dobré střelecké pozice. Ještě v nastaveném čase zakočila utkání standardní situace Brna, kterou však lapil Vojáček. "Oba týmy nastoupily z plné přípravy. Obával jsem se, zda takový zápas zvládneme. Podařilo se nám to jen s obtížemi, neboť jsme už neměli další hráče na střídání. Zbytek kádru zápolí s nemocemi," poznamenal trenér Sigmy Vlastimil Petržela. "My doplatili na chybu v obraně hned v úvodu utkání. Zápas nesl všechny znaky přípravy. K vyrovnání nám chybělo více přesnosti v koncovce," řekl po zápase trenér Brňanů Josef Mazura. Více fotografií přineseme ve večerních hodinách v sekci Fanzona - Galerie. Branka: 3. Pulkert. Rozhodčí: Adámek, Filgas, Goňa. ŽK: Wagner, Švejnoha. Diváci: 300. Sigma:: Vojáček - Škerle, Bodeček, Formánek, Vepřek (49. Stroupek) - Janotka (46. Hořava), Randa, Onofrej (46. Štěpán), Rýdel, Pulkert - Hartig (46. Petr). Trenér: Petržela. Brno: Bureš - Švejnoha, Trousil, Pavlík - Siegl, Holek, Kalouda, Střeštík, Okleštěk (80. Smutný) - Zelenka (46. Mezlík), Wagner (46. Vrána). Trenér: Mazura.