Sigma ve finále prohrála

27.01.2013 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc ve finále Tipsport ligy prohrála o dvě branky s pražskou Slavií. Do finále poslal kouč Roman Pivarník jinou jedenáctku, než byla ta, co hrála den předtím proti Jihlavě v semifinále. První poločase skončil bez branek, oba týmy měly nějaké zajímavé momenty. Ty hanácké přišly ze strany Petra Ševčíka, kterého trenér Pivarník vytáhl z juniorky. Ševčík mohl poslat Sigmu do vedení, ale brankář Slavie jeho tutovku vyrazil na roh. Devět minut po přestávce dala naopak branku Slavia, v 70.přidala druhou branku. Ale další šance měla i Sigma. Blízko ke gólu měli znovu Ševčík, Javůrek nebo Doležal. "My jsme dnes nastoupili s mladšími hráči, protože včera hrálo více hráčů základní sestavy. Zápas byl pro nás složitější, protože Slavia proti nám vystřídala 23 hráčů. Zlomilo se to v druhém poločase, kdy jedno mužstvo bylo čerstvé a druhému postupně ubývaly síly," řekl trenér Roman Pivarník. SK Sigma Olomouc – Slavia Praha 0:2 (0:0) Branky: 54. Škoda, 70. Mičola. Rozhodčí: Kovařík. SK Sigma: Blaha – Janotka, Koutný, Škerle, Javůrek – Houska, P. Ševčík – Zahradníček, Ordoš (80. Plšek), Hála – Petr (62. Doležal) Trenér Roman Pivarník.