Sigma vedla, zápas v Příbrami však ztratila

23.08.2009 / A tým

Aktualizováno o fotografie. Sigmu čekal po čtyřgólovém přídělu od anglického Evertonu důležitý ligový souboj s Příbramí. Trenér Zdeněk Psotka tentokráte musel zasáhnout do sestavy více než obvykle. Zranění Tomáš Hořava a Lukáš Bajer do Příbrami vůbec neodcestovali, Aleš Škerle se šrámy vyčkával na lavičce náhradníků. Do sestavy se naopak po zranění vrátil stoper Martin Komárek. Zápas v Příbrami byl pikantní zejména pro Rudolfa Otepku, který prožil ve středočeském klubu většinu své fotbalové kariéry. A přestože se chtěl do Příbrami v létě vrátit, zakotvil v Olomouci. První půle byla na šance velice slabá. Oba týmy se snažily hrozit alespoň ze standardních situací, ale ani jejich zahrávání se oběma týmům příliš nedařilo. Přestože měla Sigma častěji míč na kopačkách, chyběla týmu překvapivá přihrávka. Roli středního ofenzivního záložníka na sebe při absenci Bajera i Hořavy vzal útočník Ordoš. Velmi prořídlé ochozy stadionu Na Litavce viděly v první půli jen náznaky šancí. Do té největší se dostal v osmadvacáté minutě Rossi, který usměrňoval hlavou Otepkův centr. Jeho hlavičce chyběly centimetry. Druhý poločas začala Sigma velice dobře. Nejprve po rychlé akci získala výhodu rohového kopu, který rozehrál Janotka na osamoceného Dreksu, jenž hlavou uklidil míč k levé tyči brankáře Krbečka. Již v pátém ligovém duelu si tak mladý stoper připsal svou premiérovou branku v dresu Sigmy. Ihned po rozehrání ve středovém kruhu si vypracovala první gólovou šanci i Příbram. K sólu se nadechl Cafú a vyprášil rukavice Petra Drobisze. Domácí se začali s koncem utkání hnát za vyrovnáním. Ve dvaašedesáté minutě z trestného kopu mířil o metr vedle Schneider. O čtyři minuty později již bylo vyrovnáno. Obránce Pleško získal míč, proběhl okolo tří olomouckých obránců, a bombou pod břevno srovnal stav utkání. Domácí polití živou vodou začali být aktivnější a chtěli v utkání urvat všechny tři body. Jejich touhu protavil ve vedoucí branku ve dvaasedmdesáté minutě Šmejkal. Nedůsledná olomoucká obrana dala příbramskému záložníkovi dostatek prostoru a ten překonal brankáře Drobisze podruhé. Rozhozená Sigma mohla vzápětí inkasovat potřetí. Tarczalův přízemní pokus z úhlu trefil jen levou tyčku Drobiszovy branky. Závěr utkání patřil Sigmě. Velkou šanci připravil Šultes Vojtovi Štěpánovi, Krbeček domácí tým zachránil. O tři minuty později selhal i Ordoš. Když Krbeček postupně vychytal i příležitosti Šultese a dělovku Kaščáka, prohrála Sigma v Příbrami 2:1. 1.FK Příbram - SK Sigma Olomouc 2:1 (0:0) Branky: 66. Pleško, 72. Šmejkal - 49. Dreksa (Janotka) Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Novák Diváci: 2386 ŽK: Müller, Rodrigues - Hubník, Rossi, Dreksa, Onofrej Sestavy: Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Šmejkal (77. Pilík), Da Silva - Cafú (57. Schneider), Huňa Sigma: Drobisz - Rossi, Dreksa, Komárek, Onofrej - Kaščák, Otepka - Janotka, Ordoš, Hubník (59. Šultes) - Petr (79. Štěpán)