Sigma venku znovu zklamala

26.02.2002 / A tým

Sigma venku znovu zklamala Jestli zápas proti Bohemians před týdnem naznačil na straně SK Sigma posun k lepšímu v bojovnosti a kolektivní hře, tak po včerejším střetnutí ve Starém Městě z toho Hanákům nezbylo vůbec nic. Stejně jako v úvodním mači jara tým trenéra Jiřího Vaďury zaspal úvod a inkasoval z první střely na branku. Když pak po hrubce daroval soupeři druhý gól, nemohl na rozbahněném hřišti chtít body. Byť k remíze měl po Sieglově snížení a tutovkách Kobylíka s Kučerou celkem blízko. Synot - SK Sigma 2:1 (2:0) Sigma přijela na trávník Synotu bez zraněných Urbánka a Muchy. Na lavičce navíc zůstal sedět Zbožínek. Od začátku zápasu hrál Rojka. Jinak proti předchozímu kolu olomoucký kouč další změnu neudělal. První oťukávací minutky zakončil přímý kop domácích. K odraženému míči se dostal Krupník a jeho tečovaná rána prosvištěla do Vaniakovy brány.To hosty přece jen trochu probralo. V 17. minutě vyzráli na zadáky Synotu, Siegl se objevil osm metrů před bránou, jenže v čisté pozici špatně trefil balon. Po dvou minutách mířil z úhlu Vlček těsně vedle pravé tyčky. Synot odpověděl nepřesnou hlavičkou Vajdy. Ve 34. minutě Špiláček pokaženým odkopem namazal přímo na nohu Kowalíkovi, ten si zpracoval míč a trefil přesně k pravé tyčce. Do druhé půlky poslal Vaďura místo Rojky Štrbíka, Vlček se přesunul na hrot. V 50. minutě šel ven ze hřiště i matný Špiláček, ofenzivu posílil Laštůvka (první start v lize). Ve druhé pětačtyřiceti minutovce se Sigma snažila s výsledkem něco udělat, ale na těžkém terénu se kombinací prosadit nedokázala. Synot, uklidněn vědomím náskoku dvou branek, bez potíží útočným snahám Hanáků odolával. V 64. minutě zaútočili domácí do otevřené riskující obrany, Činčalovu střelu však Vaniak na dvakrát zlikvidoval. V 74. minutě vykřesal naději pro svůj tým Siegl, když odražený míč po rohovém kopu poslal za záda brankáře Drobisze. Ve zbytku zápasu Sigma sahal po plichtě. Siegl vysunul Kobylíka, ten šel sám na bránu, ale Drobisz zabránil jistému gólu. V 88. minutě hlavičkoval nad po přímém kopu Kučera, ale štěstí jako v zápase pro Bohemians už Sigma v závěru neměla. Branky: 6. Krupník, 34. Kowalík - 74. Siegl. Rozhodčí: Vidlák - Pustka, Wilczek. ŽK:Homér, Palinek, Krupník - Kobylík, Krajčovič. Diváků:2942. Synot: Drobisz - Němčický, Šumolikovski, Malínek, Veselý - Krupník, Homér, Činčala, Vajda (90. Dobeš)- Meduna (85. Abrahám), Kowalík (73. Slezák). Trenér Dušan Radolský. Olomouc: Vaniak - Kováč, Rozehnal, Kučera, Špiláček (51. Laštůvka) - Vlček (62. Novosad), Siegl, Krajčovič, Kobylík - Rojka (46. Štrbík), Reiter. Trenér Jiří Vaďura. Olomoucký den, 25. února 200 2