Sigma veze bod, ale zase nedala gól

29.11.2004 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc včera v utkání 15. kola Gambrinus ligy přerušili jednu černou sérii. Hanáci získali bod za remízu, po čtyřech prohraných zápasech v řadě tentokrát nevyšli naprázdno. Ale další temnou šňůru Sigma ještě prodloužila. Ani v Drnovicích se její hráči nedokázali střelecky prosadit, branku Olomouc nedokázal dát už přes pět utkání, neplodnost v koncovce trvá již 481 minut. FK Drnovice – SK Sigma Olomouc 0:0 Do základní sestavy Sigmy se po kratší či delší pauze zapříčiněné zraněním vrátili Martin Hudec a Pavel Zbožínek. Naopak z týmu vypadli Roman Hubník (zranění kotníku) a Radek Špiláček (stop za čtyři žluté karty). Na lavce zůstal sedět útočník Bednář, do středu zálohy poslal trenér Petr Uličný Boušku. Jinak Hanáci hráli v očekávaném složení. V úvodu prvního poločasu měla Sigma častěji míč na noze, ale směrem dopředu potvrzovala ofenzivní marnost posledních týdnů. Jako ve23. minutě, kdy König dovezl balon do vápna, přihrál Babničovi, ale jeho slaboučká střela z malého vápna k úspěchu nevedla. Ve 28. minutě pak našel Kobylík centrem Reitera, ale ten měl balon sám před Burešem na dlouhou nohu. Hanácká obrana pracovala v první půlce dobře, domácí se zmohli jen na dvě propagační střely zdálky. Ve 47. minutě domácí zaskočili Sigmu rychlým výpadem a hlavičku Holendy zastavilo až břevno. Hosté nebyli směrem dopředu patřičně důrazní a přesní, takže šance neměli takřka žádné. V 68. minutě přihrál Babnič pod sebe po průniku zleva, ale Reiter netrefil před branou balon. O osm minut později měla Olomouc velké štěstí. Pomezní Zlámal si vymyslel roh. Po jeho rozehrání zastavil hlavičku Schindlera na brankové čáře Randa, dorážku Abandy potom zneškodnil Vaniak. V závěrečných minutách oba trenéři poslali do hry i čerstvé útočníky, ale ke změně bezbrankového stavu to nevedlo. Skore se ale měnit mohlo. V nastaveném čase vletěl do vápna Kučera, v momentě, kdy se chystal vystřelit ho podrazil Abanda, ale rozhodčí Královec, ač byl hodně blízko, nenašel odvahu písknout proti Drnovicím pokutový kop. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Damková. ŽK: Holomek, Adamec, Onofrej - Bouška, König. Diváků: 3189. Drnovice: Bureš - Ševinský, Abanda, Schindler, Čáp - Adamec (77. Svoboda), Holomek, Holub (66. Vajda), Onofrej - Holenda, Klinka (87. Kropáček). Trenér Josef Mazura. SK Sigma: Vaniak - König, Kovář, Hudec, Kučera - Randa, Zbožínek, Bouška (79. Prekop), D. Kobylík (90. Škerle) - Babnič, Reiter (79. Bednář). Trenér Petr Uličný.