Sigma veze bod, mohla mít tři

18.03.2003 / A tým

Sigma veze bod, mohla mít tři Fotbalisté SK Sigma Olomouc pokračují v dobrých jarních výkonech. Hanáci již ve třetím zápase v řadě neprohráli, včera v Brně sahali po třech bodech. Nakonec získali jen jeden za bezbrankovou remízu. Sigma byla po celých devadesát minut lepší , měla více šancí, například Vlček trefil břevno. 1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 0:0 Trenér Petr Uličný dal v Brně důvěru vítězné sestavě z utkání proti Baníku. Jen na pravé straně prohodil Zbožínka s Randou. Sigma začala jakoby sama hrála doma. Ve 2. minutě Randa hledal centrem zprava Reitera, ale ten se na malém vápně k hlavičce nedostal. Po sedmi minutách v poslední chvíli odvracel před Reiterem Vlčkův centr Krško. Hrálo se podle olomouckých not, Hanáci domácí nedovolili v první půlce vůbec nic. A sami měli stoprocentní šanci, když ve 27. minutě Vlček po přímém kopu trefil břevno. Jedinou nebezpečnější akci měli domácí ve 43. minutě, ale střela Pacandy šla nad. I po přestávce měla hra stejný obraz. A přišly další gólovky s chutí a v pohodě hrajících hostů. V 57. minutě nacentroval zprava Vlček, Černý se položil do hlavičky, ale odkrytou bránu netrefil. O čtyři minuty později domácího gólmana Belice notně protáhl tvrdou ranou Randa. V 67. minutě pak moc nechybělo bombě Vlčka z ostrého úhlu. V 70. minutě mělo Brno opět pořádnou porci štěstí. Po rohovém kopu vystřelil přes hlavu R. Hubník, ale brankář Belic domácí podržel. A protože pozorná defenziva Hanáků Brňanům nepovolila nic, skončil zápas bez branek. Rozhodčí: Liba - Vodička, Pokorný. ŽK: Drga (Brno). Diváci: 8050. 1. FC Brno: Belic - Krško, Vojtíšek, Kotůlek, Drga - Musil, Schuster, Návrat (85. Šustr), Mezlík (46. Abrahám) - Pacanda, Došek. Trenér Karel Večeřa. Sigma: Vaniak - Zbožínek, Kučera, R. Hubník, Caha - Randa, Siegl (90. Špiláček), Kováč, J. Černý (79. Urbánek) - Vlček (86. Rozehnal), Reiter. Trenér Petr Uličný. Olomoucký den, 17. března 2003