Sigma veze body z Jablonce

01.05.2002 / A tým

Sigma veze body z Jablonce Potřetí v této sezóně Gambrinus ligy vyhráli fotbalisté SK Sigma Olomouc na soupeřově hřišti. O zisku tří bodů pro týmz Hané rozhodl v 10. minutě utkání 28. kola útočník Luboš Reiter. Olomoučtí výhrou potvrdili nárůst formy v závěru soutěže. Brankář Martin Vaniak chytal ve dvou dnech dvě utkání. V sobotu udržel čisté konto v dresu juniorky v Prostějově, o den později to zopakoval s áčkem v Jablonci. Vítěztsví Sigmě při prohře Drnovic se Žižkovem definitivně potvrdilo provligovou příslušnost na další sezónu. Jablonec - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1) Lépe sice začali Severočeši, když po Michálkově akci pohotově pálil Herzán, ale míč skončil mimo. Už v 10. minutě šli hosté do vedení. Po rychlé kombinaci Zbožínka a Kobylíka dobře přihrál před branku Vlček a Reiterovi stačilo na malém vápně nastavit nohu. V 16. minutě po přihrávce Vlčka vypálil z těžkého úhlu Kobylík a brankář Jablonce Lovásik měl plné ruce práce. Na druhé straně se ve 24. minutě Mašek dobře zbavil dvou obránců, ale jeho střelu brankář Vaniak vystihl. Ve 34. minutě Kučera vystrašil Lovásika přesnou střelou z přímého kopu. S útoky Olomouce měli domácí obránci hodně starostí, hlavně s Vlčkem. Po faulech na něj dostali tři Jablonečtí žluté karty. Poslední šanci poločasu měli však domácí, když na Weberův centr naskakoval Mašek. Míč sice trefil, ale mířil vedle. Snaha Jablonce ve druhém poločase byla zjevná, ale k vyrovnání nevedla. Velkou šanci měl v 53. minutě po Weberově přímém kopu Homola, ale jeho hlavičku pod břevno výborný Vaniak vytáhl na roh. V 75. minutě po zaváhání olomouckého středu obrany se ocitl Vodehnal z ničeho nic sám před Vaniakem, ale byl z toho jen další ze série jabloneckých rohů. V posledních minutách mohli Olomoučtí své vedení pojistit, ale Reiter v 81. minutě mířil těsně mimo a o minutu později do boční sítě. Rozhodčí nastavil čtyři minuty, které byly dramatické, Jablonec se nastěhoval před Vaniaka, ale skóre se neměnilo. Branka: 10. Reiter. Rozhodčí: Hlaváč - Ondo, Krátký. ŽK: Petráš, Homola, Laštovka - Kováč, Spáčil, Reiter. Diváků: 2790. Jablonec: Lovásik - Laštovka, Homola, Petráš, Svojtka - König (56. Vodehnal), Herzán (75. Matějovský), Novák, Weber - Michálek (83. Střihavka), Mašek. Trenér Vlastimil Palička. Sigma: Vaniak - Špiláček, Rozehnal, R. Kučera, Zbožínek - Spáčil (68. Krajčovič), P. Siegl, Kováč, D. Kobylík (90. Gába) - Reiter, Vlček (90. Mucha). Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 29. dubna 2002