Sigma veze z Bazalů bod

03.12.2011 / A tým

V rámci šestnáctého kola Gambrinus ligy se střetla olomoucká Sigma s ostravským Baníkem. Souboj o záchranu bojujících týmů nesliboval žádný pohledný fotbal, ale tvrdý boj o každý balon. Augustin Chromý, v pořadí již dvacátý trenér na prvoligové lavičce Sigmy, vrátil do sestavy Tomáše Janotku i maroda Rossiho. O ofenzivu se starali mimo jiné i bývalí hráči soupeře Marek Heinz a Adam Varadi. Sigma se snažila být aktivní od prvních minut a často střílela. Ve druhé minutě pálil z pětadvaceti metrů Honza Schulmeister. Povedené ráně scházela přesnost. Stejně si počínal o několik minut později i Honza Navrátil. OpenWine Klinickou smrt přežila Sigma v devatenácté minutě. Ostravský Poliaček vypálil, míč se otřel o pravou tyč olomoucké branky, po brankové čáře doputoval k druhé tyči, od které se odrazil zase ven do pokutového území. Domácí fanoušci po této šanci zasypali olomoucké pokutové území dýmovnicemi a utkání bylo na čtyři minuty přerušeno. Nespokojení domácí fanoušci doprovázeli celé utkání pokřiky proti vedení ostravského klubu. Ve třicáté minutě doběhl Honza Schulmeister ztracený míč, prostřelil i domácího gólmana, ale míč do branky nedoputoval. Ve čtyřicáté minutě měla tutovku i Sigma Olomouc. Po přihrávce Rossiho hlavičkoval v malém pokutovém území Adam Varadi, ale míč napálil jen do horní tyče. O deset minut později, to už běžela druhá půle, měl míč opět Adam Varadi a tentokrát jej napálil jen do brankáře Pietrzkiewicze. Baník Ostrava dohrával zápas v deseti. V šestapadesáté minutě dostal za faul na polovině hřiště druhou žlutou Pavol Poliaček a musel do kabin. Od této chvíle se domácí zatáhli na vlastní polovinu. Sigma si i přes tuto výhodu mnoho šancí nevypracovala. Jednu z těch tutových promarnil ve třiaosmdesáté minutě Marek Heinz, když po krásném centru Přikryla hlavičkoval nad ostravskou bránu.
FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 0:0 (0:0) Rozhodčí: Královec - Wilczek, Šecová. ŽK: Droppa, Poliaček, Šenkeřík - Navrátil, Janotka, Schulmeister. ČK: 57. po 2. ŽK Poliaček (Ostrava). Diváci: 4035. Ostrava: Pietrzkiewicz - Poliaček, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Zawada, Droppa (87. Šenkeřík), Vašenda, Fantiš - Svěrkoš "C" (90. Malcharek), Kraut (76. Greguš). Trenér Pavel Malura. Sigma: Zlámal - Janotka, Kučera "C" (68. Koutný), Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Heinz - Varadi, Schulmeister (76. Petr), Navrátil (72. Přikryl). Trenér Augustin Chromý.
Střely na: 1:4 Střely vedle: 4:10 Rohy: 5:9 Fauly: 19:17 Ofsajdy: 1:4 Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc