Sigma veze z Bazalů tři body

01.09.2012 / A tým

V šestém kole Gambrinus ligy jela Sigma na ostravské Bazaly. Po prvním poločase prohrávala po brance Fantiše, ve druhé půli ale Sigma dvěma trefami Michala Ordoše skóre otočila a veze z Bazalů cenné vítězství 2:1. Trenér Roman Pivarník postavil od prvních minut Daniela Rossiho na pravý kraj obrany, v útoku operovala trojice Jakub Petr, Martin Doležal a Michal Hubník. V sestavě domácího Baníku se představil poprvé v lize brankář Michal Bárta, který v Ostravě hostuje právě ze Sigmy Olomouc. Sigma od prvních minut držela míč a snažila se kombinovat. Do vedení mohla jít už v 6. minutě. Po rohovém kopu vrátil míč na malého vápno hlavou Ordoš, Dreksa přehodil Bártu, ale sudí Zelinka viděl nějaký nedovolený zákrok a hanáckou radost zkazil. První šanci a také regulérní branku ale vstřelili domácí. V jedenadvacáté minutě se vytáhl Martin Blaha proti střele Milosavljeva i následné dorážce. Třetí pokus ale už obrana Hanáků nedokázala krýt a míč skončil v síti. V osmadvacáté minutě měl práci ostravský gólman Bárta, místo brankové příležitosti ale přišel útočný faul. Ve druhém poločase Hanáci dominovali a zatlačili ostravské před jejich brankou. V pětapadesáté minutě hlavičkoval po rohovém kopu Michal Ordoš, jeho pokus ale šel těsně vedle tyče. V sedmapadesáté minutě zase napřáhl zpoza pokutového území Jakub Petr, jeho střelu ale zpod břevna Bárta vyrazil. Další šanci Sigmy si vypracoval Martin Pospíšil, prokličkoval kolem několika Baníkovců a vypálil tvrdou střelu. Bárta ale jeho pokus vyrazil. V sedmašedesáté minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Michal Vepřek rozehrál rohový kop a přesnou hlavičkou propálil Bártu Michal Ordoš. A za nedlouho poslal stejný hráč svou čtvrtou letošní brankou Olomouc do vedení. Tentokrát se po centru Michala Vepřeka trefil přímo z voleje. V závěru utkání si Sigma vedení udržela a nepustila domácí do žádné brankové příležitosti. Naopak Michal Ordoš mohl zkompletovat i hattrick, po přihrávce Hořavy ale nestřílel s dostatečnou přesností.
FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0) Branky: 21. Fantiš - 67. Ordoš (Vepřek), 74. Ordoš (Vepřek). Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Ordoš, Schulmeister. Diváci: 6080. Baník: Bárta - Mach, Zawada, Frydrych, Vomáčka - Lukeš (77. Kraut), Droppa (88. Vrťo), Milosavljev, Fantiš - Vašenda (80. Greguš), Kukec. Trenér Radoslav Látal.SK Sigma: Blaha - Dreksa, Škerle, Vepřek, Rossi - Hořava, Pospíšil (90+1. Šindelář), Ordoš, Hubník (75. Schulmeister) - Doležal, Petr (81. Navrátil). Trenér Roman Pivarník.
Střely na: 2:7 Střely vedle: 3:12 Rohy: 1:10 Fauly: 10:21 Ofsajdy: 3:0