Sigma veze z Ďolíčku tři body

22.09.2013 / A tým

Zápas 9. kola Gambrinus ligy odehráli tým SK Sigma Olomouc v pražském Ďolíčku proti Bohemians 1905. Trenér Martin Kotůlek nemohl do utkání poslat marody Šindeláře a Doležala, přestupové formality ještě neměl vyřízené Wijlaars. Nemocného Doležala nahradil v základní sestavě Varadi a byl to právě on, kdo mohl poslat Sigmu do vedení. Ve 4. minutě po centru Navrátila zprava hlavičkoval z malého vápna nad. Vzápětí prověřil domácího gólmana tvrdou střelou z úhlu Javůrek. Hosté byli aktivní, domácím mnoho nedovolovali. V 15. minutě pálil zpoza vápna nad Karaš. Bohemians se dostávali do zakončení sporadicky, hosté bránili spolehlivě. Brankář Blaha musel zasahovat ve 22. minutě, ránu M. Štochla vyrazil na roh. O šest minut později zakončoval ze šestnáctky Vepřek, o kousek minul levou tyčku. Tři minuty před přestávkou po rohu vypálil Karaš, jeho střelu tečoval Škerle, brankář Berkovec byl připraven a míč vyrazil. Vzápětí už kapituloval. První střelu Ordoše obrana srazila opět k Ordošovi, jehož druhý pokus, tečovaný, zastavila až síť. Do druhé půle tak šli Hanáci s náskokem jednoho gólu. Ten navýšili v 58. minutě. Navrátilovi střela sice nesedla, ale Varadi byl připraven a u tyčky doklepl na nula dva. Stav se mohl zase měnit o sedm minut později. Po rohu a následném závaru zakončoval Ordoš, ale neusměrnil míč tak, jak bylo potřeba. V 75. minutě dostal dobrou přihrávku mezi beky Javůrek. Šel sám na gólmana, ten mu sebral míč z nohy. Bohemians 1905 – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1) Branka: 43. Ordoš, 58. Varadi. Rozhodčí: Proske – Kordula, Kotík. ŽK: Hora, Kalina – Ordoš, Houska, Javůrek, Navrátil. Diváci: 4482. Bohemians: Berkovec – Kalina (61. Nerad), Šírl, Šmíd, J. Štochl – Jindřišek (80. Ndiaye), Bartek, Moravec, Hora – Rada, M. Štochl (56. Kolář). Trenér Jozef Weber. SK Sigma: Blaha – Vidlička, Koutný, Škerle (90. Dreksa), Vepřek – Karaš (70. Falta), Houska, Ordoš – Navrátil, Varadi (80. Lietava), Javůrek. Trenér Martin Kotůlek. Střely na: 4:7 Střely vedle: 4:6 Rohy: 7:6 Fauly: 12:26 Ofsajdy: 2:5