Sigma veze z Edenu bod za remízu 1:1

10.08.2012 / A tým

V páteční televizní předehrávce třetího kola Gambrinus ligy čekala Sigmu pražská Slavia. V Edenu Hanáci brzy vedli po brance Ordoše, domácí ale stihli ještě do poločasu vyrovnat. Ve druhé půli se přes brankové příležitosti na obou stranách neprosadilo žádné mužstvo a utkání skončilo remízou 1:1. SK Sigma Olomouc v síti Google + Roman Pivarník udělal v základní jedenáctce několik změn, když od prvních minut poslal na pažit Honzu Navrátila a také záložníka Martina Pospíšila. Jen místo na lavičce tak zbylo pro Martina Doležala a Honzu Schulmeistera. Hanáci se v Edenu brzy dostali do vedení. Uplynulo sotva dvanáct minut hry, když se na levé straně hřiště dostal k míči Michal Hubník a naservíroval přesný centr na hlavu Michala Ordoše. Proti mířené hlavičce neměl Čontofalský šanci a Sigma si užívala jednobrankového náskoku. Nadějně vypadající skóre se domácím podařilo srovnat v sedmadvacáté minutě. Po rychlém útoku se dostal k míči Karol Kisel a vypálil. Do jeho střeleckého pokusu se však vložil Michal Vepřek, míč změnil směr a zaplul za Blahovy záda. V osmatřicáté minutě hry se parádním zákrokem předvedl padesátce olomouckých fanoušků gólman Martin Blaha. Střelu z pětatřiceti metrů mířící pod břevnu vyškrábl na rohový kop. V závěru poločasu měla Sigma výhodu dvou rohových kopů, následovala krásná přihrávka Pospíšila na Navrátila, tomu ale v dokončení nejhezčí akce zápasu zabránil mylně odmávaný ofsajd. Skvěle si olomoucký brankář počínal i v úvodu druhého poločasu, kdy nadvakrát zneškodnil střelu Jarolíma. A když v osmačtyřicáté minutě hlavičkoval Latka do nekryté branky, zachraňoval situaci na brankové čáře Aleš Škerle. Sigma se osmělila a získávala s ubývajícím časem územní převahu, zatímco Sešívaní čekali na brejkové situace. Zejména Jan Schulmeister na pravé straně hřiště pravidelně provětrával obranu domácích. Branku se však žádnému z týmů vstřelit nepodařilo a utkání skončilo remízou 1:1 a dělbou bodů.
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1) Branky: 12. Ordoš (Hubník) - 27. vlastní Vepřek. Rozhodčí: Ardeleánu - Jiřík, Pilný. ŽK: Rossi, Hubník - Juhar, Vošahlík. Diváci: 6148. Slavia: Čontofalský - Hubáček, Nitrianský, Čonka, Latka, Juhar, Kisel, Petrák, Jarolím, Vošahlík, Škoda. Trenér Petr Rada. SK Sigma: Blaha – Janotka, Golban, Škerle, Vepřek – Pospíšil (90. Šindelář), Rossi, Hořava – Navrátil (73. Schulmeister), Ordoš, Hubník (84. Petr). Trenér Roman Pivarník.
Střely na: 6:1 Střely vedle: 3:1 Rohy: 10:3 Fauly: 15:21 Ofsajdy: 4:1