Sigma veze z Příbrami jeden bod, k výhře však měla blízko

02.10.2001 / A tým

Sigma veze z Příbrami jeden bod, k výhře však měla blízko Ani napojedenácté v samostatné české lize nedokázali fotbalisté Marily Příbram porazit Sigmu Olomouc. Po poločase sice zaslouženě vedli, ale aktivnější hosté po přestávce vyrovnali a při několika šancích dokonce měli blíže k výhře. Marila Příbram - Sigma Olomouc 1:1 (1:0) Zápas začal otevřeně, a tak se brankáři obou týmů nestačili divit, jak se na jejich branky řítí nebezpečí. Poprvé musel zasahovat hostující Vaniak, který s námahou vyrazil Jarolímův pokus. Jenže vzápětí mohlo zahřmít na druhé straně, ale Urbánek zmařil tutovku, stejně jako to dokázal vzápětí jeho spoluhráč Vlček. Akce se v úvodu přelévaly ze strany na stranu, jenže největší šanci přinesl trestný kop ve dvanácté minutě, při němž Šmejkal trefil břevno Vaniakovy branky. Aktivní Marila však přece jen s přibývajícími minutami byla aktivnější a brzy dokázala svoji mírnou převahu přetavit ve vedoucí gól. Kulič se po několika individuálních akcích dostal k odraženému míči po Rieglově hlavičce a z voleje poslal míč k levé tyči olomoucké branky. Zajímavá podívaná ve vytrvalém dešti pokračovala. Olomouc už v pohárovém duelu s Vigem předvedla, že druhý poločas umí náramně, a tak v 52. minutě ještě mířil Urbánek do řady domácích obránců, ale krátce nato už bylo vyrovnáno. Tentýž hráč předložil dlouhý pas přes trestné území Vlčkovi a ten se do odkryté části Blažkovy branky trefit dokázal. Olomoučtí se ale s vyrovnávacím gólem nesmířili a stále se tlačili do útočení. Málem na to doplatili, protože při Sieglově tvrdém voleji zpoza šestnáctky měl Vaniak štěstí, že míč mířil přímo na něj. Domácí měli častěji míč na svých kopačkách, při několika šancích byli zase blíž k rozhodnutí hosté, ale stav se již nezměnil. Sigma uzavřela remízou úspěšný anglický týden. Po špatných výsledcích je tým znovu na koni, už tři zápasy za sebou dokázal bodovat. Po remíze v Liberci a výhře nad Opavou přivezl bod i z horké příbramské půdy. Branky: 24. Kulič - 54. Vlček. Rozhodčí:Hlaváč - Pokorný, Havlíček. ŽK: Krejčík, Otepka - Kobylík, Čep, P. Siegl, Špiláček, Látal, Zdráhal. Diváků: 4280. Příbram: Blažek - Šmejkal - Mácha, Krejčík - Otepka, Novák (46. Rychlík), Jarolím, Riegel (63. Podzemský), Kučera (77. Slepička) - H. Siegl, Kulič. Trenér Jiří Kotrba. Olomouc: Vaniak - Čep, Látal, Rozehnal, Kotrys - Kobylík (90. Vyskočil), Mucha, Špiláček, Urbánek - P. Siegl, Vlček (86. Zdráhal). Trenér Leoš Kalvoda. Olomoucký den, 1. 10. 2001