Sigma veze z Teplic tři body a je šestá

02.11.2008 / A tým

Doplněno o fotografie. Ve dvanáctém kole Gambrinus ligy jela Sigma Olomouc do Teplic, kde nastoupila bez tří zraněných hráčů. Mezi sedmnáctkou nominovaných chyběli obránci Martin Hudec, Aleš Škerle a útočník Michal Ordoš. Na lavičku náhradníků se tak dostali Ondřej Murín z ligového dorostu a Tomáš Nuc z třetiligové juniorky. První půle nabídla nezáživný fotbal, oba týmy se snažily vycházet ze zabezpečené obrany s prvořadým cílem - neinkasovat. K první střele se odhodlal Michal Hubník po jedenácti minutách hry. Z hranice vápna vypálil však velice slabě. O tři minuty později se v dobré pozici ocitl teplický Tomáš Jun, k míči, tudíž ani ke střele, se nedostal. O další tři minuty později přišla první opravdu velká příležitost Sigmy. Laco Onofrej si narazil míč s Tomášem Hořavou, ale poté z dobré pozice přestřelil. Bojovný fotbal s malým množstvím krásy oživil technickou parádou Tomáš Hořava. Ve čtyřiatřicáté minutě prokličkoval středem teplické obrany a z následné střely poslal míč metr nad břevno. Pozornost teplického gólmana Belice prověřil ve čtyřicáté minutě i Melinho ze standardní situace, brankář domácích nezaváhal. Další příležitost měl brazilský středopolař hned vzápětí. Centr Onofreje nechal Janotka projít k Melinhovi a ten trefil jen uprostřed branky stojícího Belice. Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupily oba týmy s nezměněnými sestavami. Nezměnil se ani obraz hry. Ve třiapadesáté minutě se po odrazu míč dostal k Hořavovi, ten z hranice vápna nepropálil hradbu těl. I z další akce ze sedmapadesáté minuty mohla padnout branka. Melinho přihrál Rossimu, ten nacentroval na vzdálenější tyč, kde číhal Michal Hubník. Přesnou střelu ale vystihl Belic a vyrazil ji na roh. V jedenašedesáté minutě přišla radost skupinky olomouckých fanoušků. Rohový kop Ladislava Onofreje zavěsil hlavou Michal Hubník. Pro olomouckého útočníka to byla letošní třetí ligová branka. Teplice po inkasované brance zvýšily aktivitu a tlačily se k vápnu Petra Drobisze. Hráči Sigmy tak měli více prostoru pro ofenzivní choutky. V devětašedesáté minutě vybojovala Sigma roh. O jeho zahrání se postaral Melinho, Komárek hlavičkoval a Belic z brankové čáry míč vytáhl. V sedmasedmdesáté minutě rozehrál trestný kop z dobré pozice teplický Klein, trajektorie míče byla přerušena modrobílou zdí. Sigma v pohodě bránila teplické útoky již v zárodku a vypracovávala si kvalitní brejky. Pět minut před koncem se v jednom z nich ocitl Janotka, trefil však jen Belice. Samostatné sólo měl po levé straně i Vojtěch Štěpán, z úhlu mířil mimo. O minutu později, z téhož místa po milimetrovém pasu Rossiho, pálil Štěpán do branky, Belic míč vyrazil. Sigma v závěru zápasu držela míč na svých kopačkách a nedovolila soupeři ani závěrečný tlak. Zaslouženě tak tým trenéra Psotky veze z Teplic tři body a posunuje se na šestou příčku před Brno, které podlehlo Slavii. FK Teplice - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0) Branky: 61. Michal Hubník (Onofrej) Rozhodčí: Adámek - Pospíšil, Dobrovolný Diváci: 3 045 Sestavy FK Teplice: Belic - Klein, Lukáš, Matula, Rosa - Verbíř, Sabou (65. Mahmutovič), Doležal (89. Smejkal), Mareš - Vachoušek (73. Stožický), Jun SK Sigma: Drobisz - Rossi, Komárek, Šuškavčevič, Heidenreich (68. Štěpán) - Hořava (90. Nepožitek), Kaščák - Janotka (89. Pospíšil), Melinho, Onofrej - Hubník