Sigma veze ze Strahova bod

23.11.2007 / A tým

S rozporuplnými pocity se vrací mužstvo Sigmy z předehrávaného zápasu čtrnáctého kola Gambrinus ligy. Hanáci remizovali na půdě Slavie 0:0, ovšem mohli i vyhrát. "Bod ze Slavie je cenný, ale dneska měli hráči na víc, než na jeden bod," tvrdil po utkání Martin Pulpit. V prvním poločase byla Sigma nebezpečnější, Melinhovu hlavičku však svým pověstným reflexem zlikvidoval Martin Vaniak. Slávisté se sice drželi na polovině olomouckých fotbalistů, ale brankáře Drobisze příliž neohrožovali. Jak zahodit slibnou příležitost předvedl v prvním poločase Stanislav Vlček, jenž ve vápně nedokázal trefit Drobiszovu branku. Aktivitou rovněž hýřil záložník Vladimír Šmicer, jenž nejprve vypracoval šanci pro Ivanu a poté v pádu hlavičkoval opět mimo branku Sigmy. Sigma zlobila zejména z brejků. V 19. minutě Melinho kolmicí vyzval do sóla Michala Hubníka, jehož ale Erich Brabec ubránil. O čtyři minuty později se situace opakovala, opět však zasáhla domácí stoperská dvojice. Uniknout sešívaným obráncům měl Hubník ještě jednou. V jedenačtyřicáté minutě však Slávisty zachránil Hubáček, který olomouckému útočníkovi skluzem míč vypíchl. Ve druhém poločase se Sigma ještě více zaměřila na defenzivu. První nebezpečnější šance tak přišla až v pětasedmdesáté minutě, kdy čerstvý Ladislav Volešák těsně přestřelil horní tyč. O další čtyři minuty později přinutili Slávisté k prvnímu parádnímu zákroku Petra Drobisze. Sešívaní se v závěru zápasu usadili na olomoucké polovině, přesto to mohla být Sigma, kdo si odveze tři body. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby vyšel modrobílým brejk a míč se dostal až k Ladislavu Onofrejovi, jenž nedokázal trefit odkrytou bránu. Poslední slovo měli opět Slávisté. V nastaveném čase našel Volešák volného Šenkeříka, jehož stoprocentní šanci zlikvidoval brankář Drobisz. "Myslím, si že to byl výborný taktický a bojovný výkon celého mužstva," řekl po utkání Martin Pulpit a pokračoval: "Kdyby jsme po prvním poločase na Slavii vedli tři nebo čtyři nula, nikdo by se nemohl divit. Bohužel jsme ty brejkové situace Hubníka a hlavičku Melinha nedotáhli. Ve druhém poločase nás Slavia zatlačila do defenzivy, ale v náš prospěch mohl rozhodnout Onofrej nebo Schulmeister." Že si hráči Sigmy mohli odvést všechny body věděl i Michal Hubník. "Měl jsem pár šancí. V prvním poločase jsem šel jednou sám na gólmana, škoda, že to tam nespadlo. Chybělo štěstíčko. Bod je dobrý, alě dneska jsme měli odvést tři," tvrdil útočník. Slavia Praha - Sigma Olomouc 0:0 Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Drastík ŽK: Pudil - Jurkič, Onofrej, Bajer Slavia: Vaniak - Krajčík, Švec, Brabec, Hubáček - Šmicer (71. Belaid), Gebre Selassie (50. Volešák), Tavares, Pudil - Vlček, Ivana (56. Šenkeřík) Sigma: Drobisz - Jindřišek, Škerle, Šuškavčevič, Jurkič - Bajer (80. Knakal), Kaščák, Melinho (90. Komárek), Rossi, Onofrej - Hubník (78. Schulmeister) Záznam online přenosu najdete v sekci "Výsledky".