Sigma veze ze Synotu bod

05.08.2002 / A tým

Sigma veze ze Synotu bod Také ve druhém kole Gambrinus ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc bodovali. Stejně jako před týdnem doma s Libercem remízovali, tentokrát ve Starém Městě se Synotem. Hanákům utkání celkem slušně vyšlo, vyložených šancí měli více než domácí tým. Ale stejně jako proti Liberci jim branková žeň nebyla souzena. Střeleckou smůlu naštěstí pro Sigmu nakonec přece jen protrhl Patrik Siegl. 1. FC Synot - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:0) Sigma zahájil zápas aktivně a měla první brankové příležitosti. V 7. minutě vypálil z pětadvaceti metrů Kováč, jeho ránu zastavila levá tyčka. V 15. minutě brankář Synotu Drobisz s námahou vyrážel na roh Reiterovu hlavičku mířící do šibenice. Drobisz si pak poradil i s bombou Putíka zdálky. Ve 27. minutě kopali domácí trestňák ze strany. Rozehnal si balón ťukl na tyčku vlastní brány, střelu domácích pak brankář Vaniak vytáhl na břevno a odražený míč doklepl do sítě Činčala. Sigmu inkasovaný gól nesrazil. Ve 32. minutě Špiláček poslal pas Reiterovi. Ten šel sám na bránu, ale Drobisz opět Synot podržel. Po pěti minutách chybovala hostující obrana. Meduna byl sám před Vaniakem, avšak ten potvrdil, proč je reprezentační jedničkou. Šest minut před přestávkou zatočil míč z přímého kopu k tyčce Kučera, gólman Drobisz ale znovu předvedl výbornou robinzonádu. Po následném rohu Reiter před opuštěným kusem brány netrefil ideálně míč. Po festivalu zmařených šancí se Sigma dočkala první branky sezóny osm minut po přestávce. Po rychlém útočném výpadu na jeden dotek nacentroval zprava Putík a nabíhající Siegl trefil přesně k tyčce. I poté měli hosté více ze hry, ale k vyložené šanci se nedostali. V 76. minutě musel naopak znovu ukazovat své umění brankář Martin Vaniak, Medunovu hlavičku v pohodě lapil. V nastaveném čase šel potom sám na brankáře Drobisze střídající Vlček, jenže než stačil vystřelit, byl zbaven míče. Branky:27. Činčala - 53. Siegl. Rozhodčí: Liba - Hanovský, Hranický. ŽK: Kováč, Špiláček (oba Olomouc). Diváků: 2753. Synot: Drobisz - Seman, Šumulikovski, Kostka, R. Veselý - Polách, Slončík, Činčala, Vajda (74. Krupník) - Kowalík, Meduna. Trenér Milan Bokša. Sigma: Vaniak - Špiláček, Rozehnal, R. Kučera, Caha - Putík, Petrenko (43. M. Ekwueme), Kováč, P. Siegl, J. Černý (78. Vlček) - Reiter (73. Urbánek). Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 5. srpna 2002