Sigma veze ze Žižkova bod

28.08.2011 / A tým

Sigma Olomouc remizovala v pátém kole na hřišti Viktorie Žižkov 2:2. Přestože Sigmu poslal do vedení již v devatenácté minutě Jan Schulmeister, do poločasu dokázali domácí stav otočit a Hanáci prohrávali 1:2. Sigma ve druhé půli zlepšila hru a vstřelila i vyrovnávací branku, jejímž autorem byl Jan Navrátil. Hlavní trenér Zdeněk Psotka udělal několik změn v základní sestavě. Místo na lavičce náhradníků připadlo tentokrát na Marka Heinze, Tomáše Hořavu i Tomáše Janotku. Příležitost dostal v obraně Václav Koutný, v záložní řadě pak nastoupili Lukáš Bajer s Honzou Navrátilem. Hanáci šli do souboje s Viktorií Žižkov sebevědomě a věřili si na bodový import z venkovního hřiště. V devatenácté minutě přiblížil olomoucké fotbalisty k tomuto cíli Jan Schulmeister. Třicet metrů od branky vypálil a míč zaplul přesně k levé tyči žižkovského gólmana Vaclíka. Vedení Sigmě vydrželo pouhých devět minut. Trestný kop Viktorie Žižkov rozehrál Ilija Nestorovski. Na míč si v pokutovém území Olomouce naběhl Procházka a hlavou překonal brankáře Šustra. Remízový stav do poločasové přestávky nevydržel. Ve dvaačtyřicáté minutě rozehráli domácí rohový kop nakrátko a z následného centru do pokutového území se prosadil křižnou přízemní střelou Lafrance. Z kabiny se po poločasové přestávce nevrátil Adam Varadi a trenér Zdeněk Psotka jej nahradil Markem Heinzem. Na vyrovnávací branku stačilo Hanákům ve druhé půli jedenáct minut. V šestapadesáté minutě našel kapitán Radim Kučera přihrávkou v pokutovém území číhajícího Navrátila, který lobem z voleje překonal Vaclíka podruhé. Sigma ve druhém poločase uzamkla domácí na jejich polovině. Ve čtyřiašedesáté minutě měl další šanci Heinz, Vaclík jeho pokus z trestného kopu zlikvidoval. V osmasedmdesáté minutě vychytal Vaclík nadějný pokus Schulmeistera. I přes převahu Sigmy ve druhém poločase mohli domácí utkání rozhodnout. V pětaosmdesáté minutě Sigma chybovala a nabídla domácím brejkovou příležitost, kterou po pravé straně hřiště táhl Bořil. Míč se dostal v pokutovém území až ke kopačkám Súkeníka, který z deseti metrů přestřelil. Šanci na tři body měla i Sigma. Dvě minuty před koncem našel Vepřekův roh hlavu Rossiho, který mířil těsně vedle levé tyče branky Viktorie Žižkov.
FK Viktoria Žižkov - SK Sigma Olomouc 2:2 (2:1) Branky: 28. Procházka, 41. Lafrance - 19. Schulmeister (Škerle), 57. Navrátil (Kučera). Rozhodčí: Bílek - Peřina, Kocián. ŽK: Lafrance, Bořil, Šťastný - Varadi. Diváci: 2460 Žižkov: Vaclík - Šťastný, Procházka, Lafrance, Čermák - Súkeník, Kalivoda (66. Folprecht), Nestorovski (90. Bodeček), Schut - Kalod (74. Mach), Bořil. Trenér Martin Pulpit. SK Sigma: Šustr - Koutný (77. Janotka), Kučera, Škerle, Vepřek - Navrátil (70. Hořava), Rossi, Bajer - Petr, Varadi (46. Heinz), Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka.
Střely na: 2:6 Střely vedle: 3:4 Rohy: 4:5 Fauly: 17:18 Ofsajdy: 4:3 Facebook SK Sigma Olomouc