Sigma vybojovala druhou výhru v řadě

05.04.2009 / A tým

Ve dvaadvacátém kole přivítala Sigma na svém stadionu posledního korunovaného mistra, pražskou Slavii. Zápas hraný ve vysokém tempu s množstvím brankových příležitostí určitě nenudil. Sigma navíc díky brance Davida Kobylíka ukořistila cenné tři body. Jedinným hráčem, s kterým nemohl Zdeněk Psotka v neděli večer počítat ze zdravotních důvodů, byl slovenský záložník Laco Onofrej. Zahrát si nemohl ani útočník Goce Toleski, jemuž znemožnila nastoupit vzájmená dohoda mezi kluby. Teplé počasí, zvučný soupeř i atraktivní večerní termín přilákal na Andrův stadion sedm tisícovek fanoušků. A ti se měli od prvních minut nač dívat. Sigma psychicky posílená výhrou v Brně si na posledního mistra věřila. První tutovku Sigmy spálil v sedmé minutě Michal Ordoš. Trestný kop Melinha lehce tečoval a míč mířící vedle branky minul Štěpán. O dvě minuty později si míč vzal právě Vojtěch Štěpán, utekl po pravé straně a z jeho následné přihrávky Michal Ordoš minul Vaniakovu branku. V sedmnácté minutě se o individuální akci pokusil Hořava. Před pokutovým územím ukořistil míč, obešel dva soupeře a míč mu uzmul až kapitán Sešívaných Erich Brabec. Obrovskou šanci na vstřelení první branky utkání měl znovu Ordoš v jedenatřicáté minutě, jeho hlavičce scházely milimetry. Dvě minuty před koncem první půle se poprvé prezentovali hosté. Tečovaná střela Marka Jarolíma však bránu netrefila. Útok střídal útok. Ve stejné minutě Ordoš prověřil Vaniaka střelou z dvaceti metrů, Čaroděj skokem k tyči šanci zlikvidoval. Do druhého poločasu již nenastoupil Pekhart, jehož na hřišti nahradil Belaid. Druhá půle nabídla opět nadprůměrný ligový duel. První šanci k prolomení bezbrankového stavu měli Slávisté. Poněkolikáté v zápase šla střela opět mimo branku. Když se z následných útoků neprosadili potupně Besta, Belaid ani Janda, udeřila Sigma. Po šesti minutách na hřišti vstřelil první branku zápasu David Kobylík. Brazilská kombinace v podání Melinha a Rossiho vyústila v centrovaný míč, jenž zimní posila hlavou uklidila do sítě. Po vstřelené brance nastaly defenzivě Sigmy těžké časy. S blížícím se koncem utkání obléhali hosté pokutové území Sigmy a hnali se za vyrovnáním. Ve dvaaosmdesáté minutě poprvé zabránil vyrovnání Drobisz, když chytil míč mířící do horního rohu branky. Nápor Slavie neustaloval a hrdinou okamžiku se stal olomoucký brankář Petr Drobisz. Přestože se Sigma po většinu závěrečných minut bránila, dokázala i kontrovat. K sólu se nadechl David Kobylík, jeho střela však skončila na Martinu Vaniakovi. Sigma podruhé na jaře vyhrála, potřetí v sezoně udržela čisté konto a dotáhla se na soupeře z horní poloviny tabulky. Zdeněk Psotka Jsem spokojen s hrou v prvním poločase, hráli jsme to, co chtěli. Myslím si, že se nám dařilo získávat míče ve středu hřiště a chodili jsme do brejkových situací. Fungovalo to tak, jak jsme chtěli. Ve druhém poločase jsme byli postupem času víc pasivnější a dovolili jsme Slavii jejich kombinační hru. Fungovala nám ale dobře obranná čtverka. Závěr byl o morálce, srdíčku a štěstíčku. Minule nám štěstí s Boleslaví nepřálo, teď to vyšlo. SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 1:0 (0:0) Branka: 65. Kobylík (Rossi) Diváci: 7047 Rozhodčí: Jech - Kordula, Urban ŽK: Kobylík, Melinho, Hořava - Trapp ČK: Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Rossi, Hudec, Škerle, Heidenreich - Kaščák, Hořava - Petr (66. Hubník) , Melinho, Štěpán (59. Kobylík) - Ordoš (80. Nuc) SK Slavia: Vaniak - Hubáček, Suchý, Brabec, Švento - Janda, Jarolím, Trapp, Černý (88. Grajciar) - Besta (77. Fořt), Pekhart (46. Belaid)