Sigma vydolovala v Ďolíčku bod

23.10.2002 / A tým

Sigma vydolovala v Ďolíčku bod Fotbalisté Bohemians ztratili doma další body za bezbrankovou remízu se Sigmou Olomouc. Po bezbarvém prvním poločase se sice rozehráli k solidnímu výkonu, ale olomouckého brankáře Vaniaka překonat nedokázali. Bohemians Praha - Sigma Olomouc 0:0 Bohemians dlouho předváděli hru na náhodu, jen Kisel se jí snažil dát nějakou podobu, ale u spoluhráčů nenacházel pochopení. Ve 29. minutě slovenský záložník naservíroval míč ke vzdálenější tyči Hartigovi, ale ten ho špatně trefil. Kisel to pak sám zkusil střelou z dálky, ale Vaniaka nenachytal, stejně jako při podobném pokusu Szabo. Až těsně před přestávkou zvedl diváky ze sedadel Hartigův slalom, kterému ale chybělo zakončení. Hosté se pokoušeli napadat hned při rozehrávce, hodně míčů získali už na soupeřově polovině, ale nic z toho nevytěžili. Výjimkou byla jen Vlčkova střela ve 21. minutě, kterou Čontofalský bez problémů kryl. Po změně stran domácí přidali a zvláště po příchodu tvořivého Meleckého začalo být před Vaniakovou brankou živo. Balážovi po kombinaci s Hartigem skočil v poslední chvíli do střely obránce Kučera. Kisel přinutil olomouckého gólmana k parádnímu zákroku a v 75. minutě zastavila Hartigovu střelu tyč olomoucké branky. Holohlavý útočník Bohemians se rozehrál k výbornému výkonu a neustále zaměstnával olomoucké zadáky. Zbožínek mu v šestnáctce míč ukopl v hodině dvanácté, další umístěnou střelu mu lapil Vaniak. Pak vyčerpaný Hartig odešel a hosté bezbrankovou remízu v pohodě ubránili. Olomouci se v Dolíčku v poslední době daří, z pěti předchozích zápasů tři vyhrála, jen jednou odešla poražena a ani tentokrát neodjela s prázdnou.Praha Rozhodčí: Puček - Krátký, Filgas. ŽK: Kisel - Zbožínek, Petrenko. Diváci: 3122. Bohemians Praha: Čontofalský - Petrouš, Doležal, Janáček, Třasák - Kisel, Szabo (64. Melecký), Dvořák, Šírl - Baláž, Hartig (87. Šenkeřík). Trenér Dušan Uhrin ml. Sigma Olomouc: Vaniak - Kováč, Rozehnal, Kučera, Zbožínek - Špiláček (46. Putík), Petrenko, Siegl, Urbánek - Vlček (75. Černý), Rojka (18. Reiter). Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 21. října 2002