Sigma vydřela body, dohrávala v deseti

22.03.2004 / A tým

Povinnost získat tři body ve dvaadvacátém kole Gambrinus ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc splnili. České Budějovice sice porazili nejtěsnějším rozdílem, ale na druhou stranu svého soupeře téměř k ničemu nepustili. Jihočeši vystřelili mezi tyče jen jednou, a to ještě po hrubce Hudce. To byl klíčový hráč zápasu. Dal jedinou branku utkání, pak dvanáct minut před koncem viděl po druhé žluté červenou a závěr zápasu tak byl lehce dramatický. Ale Sigma Budějovice k ničemu nepustila. SK Sigma Olomouc - České Budějovice 1:0 (1:0) Domácí chtěli začít aktivně, ale byli hodně nepřesní. Ve 3. minutě Babnič po dobře rozehrané akci centroval nikomu, za dalších pět minut prověřil brankáře střelou z otočky. V 15. minutě střílel vedle zpoza vápna Reiter. Tři minuty poté zatočil míč z přímého kopu Babnič, Hudec hlavičkoval, už zvedal ruce nad hlavu, ale brankář Kafka vyrazil na roh. Ve 21. minutě Hudec chyboval, Lafata mohl vyjet na dostřel. Jeho bombu Vaniak vyrazil a dobíhající Gruber tísněn Cahou hlavičkoval hodně vysoko nad. To byla jediná střela hostí na branku v utkání. Ve 27. minutě po rohu hlavičkoval z čisté pozice R. Hubník vedle, po pěti minutách brankář Kafka vyrážel do pole bombu Babniče. Ve 37. minutě si dali Babnič s Hudcem repete. Téměř ze stejného místa jako prvně Babnič rozehrál trestňák a Hudcova hlava byla tentokrát nechytatelná. Sigma chtěl ve druhé půlce jistit náskok, ale nedařilo se jí překonat pozornou defenzivu Budějovic. Ty hrozily rychlými výpady, jeden z nich krátce po pauze zastavil žlutým faulem Hudec. Domácím se směrem dopředu moc nedařilo, ale do dvou slibných situací se přece jen dokázali dostat. V 72. minutě vymyslel Špiláček kolmou přihrávku, ale brankář Kafka byl u míče dřív než Babnič. Dvě minuty poté se Babnič zbavil kličkou Pennera, ale Kafka znovu vyběhl včas. V 78. minutě posoudil sudí Dvořáček střet Hudce s Gruberem jako faul, Hudec dostal druhou žlutou a musel do sprch. I v deseti ale Sigma nepustila hosty k ničemu, Budějovice držela v bezpečné vzdálenosti od vlastní brány. Branka: 38. Hudec. Rozhodčí: Dvořáček - Ondo, Marada. ŽK: Špiláček, Hudec - Chlebek, Vozábal. ČK: 78. Hudec. Diváci: 5120. SK Sigma: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kučera, Caha - Vyskočil (90. V. Schulmeister), Zbožínek, Špiláček, Glos - Babnič (83. Randa), Reiter (80. Krajčovič). Trenér Petr Uličný. Č. Budějovice: Kafka - Pončák (82. Kulič), Horejš (49. Penner), Homoláč, Leština - Vozábal, Chlebek, Adam, Plocek (75. Matoušek) - Gruber, Lafata. Trenér Pavel Tobiáš.