Sigma vydřela vítězství a je první!

06.10.2012 / A tým

První třetinu Gambrinus ligy zakončili fotbalisté SK Sigma Olomouc v Mladé Boleslavi. Modrá lavina nastoupila do zápasu 10. kola nejvyšší soutěže bez kapitána Aleše Škerleho, který dostal i přes nesmyslné vyloučení trest na jeden zápas. Místo Škerleho nastoupil Šindelář, od začátku ve srovnání s předchozím zápasem nehráli Doležal a Petr, zastoupili je Navrátil a Hubník. První nebezpečnou situaci si v utkání vytvořili hosté, v 11. minutě Ordoš hlavičkoval po centru zleva nad. Domácí byli nebezpeční jen ze standardek, s těmi si Hanáci dokázali bez problémů poradit. Stav se měnil po půlhodince hry. Pronikající Pospíšil byl faulován na hranici pokutového území. Sudí Paták nejprve nařídil přímý kop, po konzultaci s pomezním Blažejem pak verdikt změnil na penaltu. Tu Ordoš bezpečně proměnil. Ve 41. minutě Sigma vyrazila do brejku, Navrátil místo střely ještě zkoušel přihrávat Hubníka, ke kterému se míč nedostal. V závěru poločasu pak hlavičkoval po přetaženém centru zprava na zadní tyčce Ordoš, o kousíček minul tyčku. Ve druhém poločase se prvních deset minut mnoho zásadního na hrací ploše neudálo, oba týmy se pečlivě hlídaly a do ničeho se vzájemně nepouštěly. V 59. minutě sebral přetažený centr z hlavy Hubníkovi brankář Miller, z protiútoku tečovaná střela Filla třela shora břevno. S přibývajícím časem se domácí snažili o srovnání, hosté naopak o brejky, ale opět na obou stranách chyběla přesnost. Jako v 74. minutě, kdy šli Ordoš s Navrátilem dva na jednoho, ale brejk skončil nepřesnou příhrou. Z protiútoku přišel roh domácích, pěkná střela Kúdely, kterou Blaha vyrazil. Stejně jako vzápětí pokus Buluta z úhlu. V 80. minutě se prodral do koncovky Hubník, jeho rána šla o fousek vedle pravé tyčky. Závěr byl dramatický. V 86. minutě dal Johana loktem Hořaovi do obličeje, faul se pískal, ale druhou žlutou domácí hráč nedostal. Vzápětí držel Šírl několik metrů Klesnila, ale místo druhé žluté pro domácí hráče se pískal útočný faul … FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1) Branka: 32. (pen.) Ordoš. Rozhodčí: M. Paták – Filípek, Blažej. ŽK: Šírl, Johana – Dreksa, Vepřek, Hořava, Navrátil, Klesnil. Diváci: 3072. Ml. Boleslav: Miller - Bořil, Johana, Dosoudil, Šírl - Janíček, Kúdela – Mareš (66. Bulut), Sivrić, Fillo (63. Štohanzl) – Nešpor. Trenér Ladislav Minář. SK Sigma: Blaha – Rossi, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Hořava, Ordoš - Hubník (90. Plšek), Schulmeister (72. Klesnil), Navrátil (84. Petr). Trenér Roman Pivarník. Střely na: 5:2 Střely vedle: 5:3 Rohy: 9:4 Fauly: 11:26 Ofsajdy: 5:3

| 30.09.2016
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!