Sigma vyhrála fryštácký turnaj

01.07.2002 / A tým

Sigma vyhrála fryštácký turnaj Fotbalisté prvoligové Sigmy Olomouc vyhráli turnaj ve Fryštáku. Turnaje, hraného na 2 x 30 minut se mimo Sigmy a domácího Fryštáku zúčastnili ještě prvoligový nováček ze zlína a druholigového Vítkovice. Ve Fryštáku nastoupil za Sigmu poprvé litevec Vadimas Petrenko. A mimo jiných hráčů Olomoučtí zkoušeli i dva dlouho avizované Nigérijce, kteří nakonec na Hanou po peripetiích s vízy dorazili. SK Sigma - Vítkovice 1:0 (0:0) Čtrnáct minut před koncem rozehrál Patrik Siegl rohový kop a Gába rozhodl o výhře Sigmy. Za Sigmu hrálo celkem osm zahraničních hráčů - Bulhar Kjučukov, Litevec Petrenko, Nigérijci Paschal a Martins Ekwueme a Slováci Leščák, Reiter, Kmecík a Bodnár. Branka: 46. Gába. Sigma: I. pol.: Kjučukov - Spáčil, Krajčovič, Rozehnal, Caha - Putík, Leščák, Petrenko, Urbánek - Vlček, Reiter. II. pol.:Kmecík - Zbožínek, Kučera, Gába, Kováč - Černý, Siegl, M. Ekwueme, Bodnár - Vyskočil, P. Ekwueme. Trenér Bohumil Páník. SK Sigma - Fryšták 3:0 (2:0) S jedenáctkou pořádajícího oddílu neměla prvoligové Sigma žádné problémy. V lehkém tréninkovém tempu vyhrála tři nula a to ještě spoustu dalších šancí zahodil. Na první dvě branky přihrával Vlček, na tu poslední Vlčkovi Siegl. Branky:4. Urbánek, 29. Zbožínek, 41. Vlček. Sigma: Kmecík - Zbožínek, Gába, Krajčovič, Spáčil - Urbánek, Petrenko (31. Siegl), Leščák, Bodnár - Rojka (31. Rozehnal), Vlček. Trenér Bohumil Páník. SK Sigma - Zlín 2:2 (0:0) V první poločase závěrečného utkání, ve kterém stačila Sigmě k celkovému vítězství v turnaji plichta, branky nepadly. Čtyři minuty po přestávce nacentroval Vadimas Petrenko a Jaroslav Černý dal svou první branku v Sigmě. Další premiant se zapsal do statistiky po šesti minutách. Siegl přihrával a Paschal Ekwueme zvýšil na dva nula. Zlín po dvou gólech Lukaštíka vyrovnal. V závěru šel P. Ekwueme sám na bránu, byl ve vápně faulován, ale sudí penaltu nezapískal. Branky:34. Černý, 40. P. Ekwueme - 42. a 45. Lukaštík. Sigma: Kjučukov - Kováč, Rozehnal, Kučera, Caha (10. Zbožínek) - Putík, M. Ekwueme, Siegl, Černý - P. Ekwueme, Reiter (31. Petrenko). Trenér Bohumil Páník. "Každý ze zdravých hráčů odehrál jeden a půl utkání, tedy jedno běžné. Rojka trénuje naplno teprve tři dny, proto hrál jen jeden poločas. Vyskočila jsme při lehčích zdravotních potížích raději šetřili. Naopak zahrál si už také Reiter, vypadá to, že už by mohl být v pořádku," řekl asistent trenéra SK Sigma Olomouc Augustin Chromý. Olomoucký den, 1. července 2002