Sigma vyhrála nad Znojmem

22.01.2011 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc vyhráli poslední zápas základní skupiny Tipsport ligy. V Brně porazili druholigové Znojmo 4:1, po dvou brankách vítězů dali Janotka a Doležal. Modrá lavina se tak probojovala do finálové části turnaje. Sigma vedla od 7. minuty, ve které lehce tečované zakončení v podání Doležala zapadlo k tyčce. Druhou branku přidal po rychlém vpádu do znojemské defenzivy Janotka. Další šance Sigmy zůstaly bez využití, dvě minuty před přestávkou se podařilo Znojmu snížit. Vašíček přihrál proti noze Nepožitkovi, který trefil přesně. Po pauze trefil Navrátil břevno, chvíli na to měli po malé domů soupeři Hanáků výhodu nepřímého volného kopu uvnitř šestnáctky, ale defenziva odolala. Následoval pasáž hry, ve které výtečnými zákroky držel Znojmo brankář Šustr. Kapituloval ale ještě dvakrát. V 62. minutě skóroval Janotka, v 75. Doležal a v obou případech to bylo hlavou. "Terén byl přimrzlý, trošku to klouzalo. Ale stejně jako v předchozích zápasech měla hra dobrou úroveň, všechny mančafty tady chtěly hrát fotbal," řekl trenér Sigma Zdeněk Psotka. Sigma splnila cíl pro účast v Tipsport lize, probojovala se do finálové fáze, která se bude hrát příští víkend v Praze. "Každý zápas chceme vyhrát. Je to pro nás pozitivní, je to zase propagace Sigmy Olomouc," podotkl. SK Sigma Olomouc – Znojmo 4:1 (2:1) Branky: 7. a 74. Doležal, 28. a 62. Janotka – 43. Nepožitek. Rozhodčí: Zelinka. SK Sigma: Drobisz (46. Blaha) – Janotka, Murin, Škerle, Machalický - Navrátil, Šindelář, Hořava – Petr (55. Šultes), Doležal, Schulmeister (67. Chlebek). Trenér Zdeněk Psotka.