Sigma vyhrála Tipsport ligu

30.01.2011 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc zvítězil v zimní Tipsport lize. Ve finále Modrá lavina porazila po výborném výkonu Zlaté Moravce. Sigma v prvním poločase dlouho zahazovala šance. Přesní nebyli Machalický, Doležal, Přikryl ani Tomeček. Také první branka zápasu byla trošku komplikovaná. Doležal zakončil do břevna, míč do sítě doklepl Hála. Střeleckou smůlu Sigma protrhla v úvodu druhého poločasu. Nejprve po přihrávce Doležala skóroval Schulmeister. To bylo v 51. minutě. O dvě minuty později nacentroval zprava Hála a Doležal se trefil přesně. Po hodině hry se Zlatým Moravcům podařilo snížit z pokutového kopu. Ale Sigma už výsledek nepustila, naopak mohla ještě v závěru zápasu přidat několik branek. „Jsme rádi, že jsme pro Sigmu vyhráli velký pohár, nějakou trofej. Mohli jsme se poměřit s dobrými soupeři, naši mladí hráči obstáli,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. SK Sigma Olomouc – Zlaté Moravce 3:1 (1:0) Branky: 43. Hála, 51. Schulmeister, 53. Doležal – 57. Náther. SK Sigma: Drobisz – Hála (53. Janotka), Murin, Škerle, Machalický – M. Pospíšil (71. Navrátil), Hořava, Bajer (51. Rossi) – Přikryl, Doležal (79. Koutný), Tomeček (46. Schulmeister). Trenér Zdeněk Psotka. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc