Sigma vyhrála turnaj prvoligových týmů

01.07.2006 / A tým

Sobota byla pro prvoligový tým Sigmy ve znamení první účasti na již 43. ročníku turnaje prvoligových týmů v Nové Včelnici u Jindřichova Hradce. Za účasti týmů Kladna, Slavie Praha a Českých Budějovic se Sigma dokázala prosadit a vyhrála. Trenér Palička se musel obejít bez dlouhodobě zraněných Melinha, Horáčka, Honzu Schulmeistera a nově lehce zraněných Kováře, Königa a Michala Hubníka. Naopak s výpravou odcestoval Michal Vepřek a nová posila z Drnovic Martin Lička, který se dokázal hned při svém prvním startu za Sigmu gólově prosadit. SK Sigma Olomouc – SK Kladno 3 – 1 (1 – 1) V prvním utkání, jenž se hrálo na 2 x 35 minut jako všechna utkání, určil los za soupeře Sigmy nováčka nejvyšší soutěže z Kladna. Sigma byla od úvodních minut aktivnější a poprvé zahrozila již v 5. minutě stříleným centrem Štěpána, kterého našel přesnou přihrávkou Rýdel. Vojta Schulmeister, ač byl tísněn, mohl zakončit lépe. Ještě v téže minutě si hráči Sigmy akci zopakovali, tentokrát již s brankovým úspěchem. Na začátku stál tentokrát Kaščák, který našel Štěpána. Ten stříleným centrem hledal opět Schulmeistera, ale míč byl sražen jedním z obránců ke Chmelíčkovi, který z bezprostřední blízkosti nedal brankáři šanci, 1 – 0. O tři minuty později se na dostřel dostali i kladenští, ale Roman Hubník se stačil včas vrátit. V 15. minutě vyslal dlouhý křižný míč Randa na Onofreje, který posunul na Schulmeistera. Na jeho centr nedosáhl u zadní tyče Chmelíček. Míč byl tečován a z následného rohu se do zakončení dostal opět Chmelíček. Jeho hlavičku se snažil usměrnit ještě Hudec, ale minul branku. Ve 23. minutě našel Onofrej křižným míčem aktivního Štěpána, jehož hlavičku musel brankář vytlačit konečky prstů na roh. O minutu později střílel nepřesně Randa, míč skončil u Chmelíčka.a jeho technický pokus musel gólman Kladna opět vyrážet na další roh Sigmy. Z ojedinělého útoku se svěřenci trenéra Koubka dočkali vyrovnání. Ve 25. minutě dostal Šelicha míč za obranu, kličkou se zbavil brankáře Sigmy a bylo srovnáno, 1 – 1. O dvě minuty později střílel Rýdel těsně vedle. O pět minut poté si střelecký pokus zopakoval, tečován skončil rohovým kopem Sigmy. Do 2. poločasu vstoupili lépe hráči Kladna. Kousalovu střelu v pádu vyrážel na roh Lovásik. Ve 45. minutě střílel v pádu Schulmeister, gólman Vašek s námahou vyrazil. V 50. minutě se však Sigma dokázala prosadit gólově podruhé. Nová akvizice Sigmy, Martin Lička z Drnovic, šel důrazně za míčem, vyhrál souboj tělo na tělo s brankářem a zakončil do prázdné branky, 2 – 1. O tři minuty později pálil těsně nad dobře hrající Kaščák. V 55. minutě se k zakončení dostali i kladenští fotbalisté. Šelichovu střelu chytil tygřím skokem pro diváky Lovásik. V 58. minutě se vydal na 50 metrový sprint Janotka. Místo přihrávky však volil nevýraznou střelu. O minutu později pálil tvrdě opět Kaščák. Jeho skákavou střelu Vašek kryl. V 62. minutě střílel kladenský Čáp. Lovásik střelu jen srazil, ale Hudec míč uklidil do bezpečí. V první minutě nastavení zahrával přímý kop po faulu na Ličku Kobylík a obloučkem přes zeď se trefil přesně k tyči a upravil na konečných 3 – 1 pro Sigmu. Sestava Sigmy: Lovásik Randa (K)-Hubník R.(36.Krajčovič)-Hudec-Barcal J. Štěpán (36.Janotka)-Kaščák-Rýdel (36.Kobylík)-Onofrej Chmelíček(36.Lička)-Schulmeister V. Branky: 5. Chmelíček, 50. Lička, 70. Kobylík - 25. Šelicha Vítězem druhého utkání mezi Budějovicemi a pražskou Slavií se stali hráči jihočeského týmu až na pokutové kopy. V normální hrací době se diváci branky nedočkali. Soupeřem Sigmy se tak stal téměř domácí tým Českých Budějovic. Tým trenéra Cipra, další nováček nejvyšší soutěže, vstoupil do utkání aktivněji a svou aktivitu si po celý 1. poločas udržel a zaslouženě jej vyhrál rozdílem jedné branky. Druhý poločas však ovládli Hanáci a dočkali se vyrovnání. Na řadu došly pokutové kopy. Dynamo Č. Budějovice – SK Sigma Olomouc 1 – 1 (2 – 4 na pen.) V 6. minutě musel Tomáš Černý v bráně Sigmy chytat první nebezpečný míč směřující k jeho svatyni. O dvě minuty později vysílal střílený centr před branku Budějovic Pulkert. Míč byl však sražen. Ve 13. minutě se síť již vlnila, bohužel za zády Tomáše Černého. Schön našel Adama, ten nasadil Škerlemu jesličky a zblízka překonal brankáře Sigmy, 1 – 0. Sigma se v 1. poločase zmohla již jen na střílený centr Janotky, který byl sražen na roh. Budějovice hrály jednoduše na jeden dotyk a dobře kombinovaly po celém hřišti. Těsně před přestávkou musel střílený centr zleva opět vyrážet Černý. Do 2. poločasu udělal trenér Palička několik změn a na hře jeho týmu se to hned projevilo. O ofenzívu se staral nejen Rojka s Chmelíčkem, ale především rychlíci Štěpán na pravé a Pulkert na levé straně. Ve 38. minutě se mohla kopat penalta za stažení Štěpána, který vtrhl do pokutového území brankáře Křížka. Rozhodčí Jech však nechal pokračovat ve hře. O deset minut později vyhrál Rojka hlavičkový souboj pro Pulkerta, jeho střela však mířila vedle. O tři minuty později obešel Pulkert ve středu pole tři protihráče, uličkou našel Chmelíčka, ale svůj postup na bránu sám zbrzdil. Zpětnou přihrávkou tak našel Štěpána, ten posunul zpět na Pulkerta, jehož střela skončila tečí obrany rohem. V 54. minutě musel závar před bránou Sigmy řešit odkopem Komárek. O čtyři minuty později vyslal nepříjemnou střelu opět Kaščák. Na dvakrát ji brankář Křížek zpacifikoval. V 60. minutě se za faul na Rojku zahrávala z dobré pozice standardka, ale Vepřek s ní nenaložil ideálně. Převaha Sigmy vyvrcholila v 64. minutě. Vepřek zahrával rohový kop, který na první tyči nejprve minul Komárek, ale Škerle, nabíhající ve druhé vlně se již nemýlil a napálil míč do sítě, 1 – 1. V závěrečných minutách se skore již neměnilo a tak došlo na pokutové kopy. Jako první se míče ujal kapitán Sigmy Krajčovič. Jeho pokus mu brankář Křížek kryl, ale nedovoleným postupem a tak rozhodčí Jech nechal kop opakovat. Druhý pokus byl již úspěšný. Budějovičtí svým prvním kopem narazili na brankáře Vojáčka. Zatímco Krajčoviče napodobili Rýdel, Vepřek i Chmelíček, na druhé straně byli úspěšní jen dva hráči Budějovic. Posledně určený hráč Sigmy Aleš Škerle tak již nemusel kopat a Sigma vyhrála na penalty 4 – 2. Mimo dvou pohárů za 1. místo v turnaji si individuální ocenění převzal Ivo Krajčovič, za nejlepšího hráče turnaje (pětilitrová láhev rumu!), Aleš Chmelíček, za nejrychlejší gól, Marek Kaščák, za nejlepšího hráče Sigmy a Vlastimil Palička, za nejlepšího trenéra (pětilitrová láhev rumu, kbelík borůvek a mísa hub!). Sestava Sigmy: Černý (36. Vojáček) Škerle-Komárek-Krajčovič(K)-Vepřek Janotka(36.Štěpán)-Rýdel-Kobylík(36.Kaščák)-Pulkert Rojka-Lička(36.Chmelíček) Branky: 13. Adam - 64. Škerle Utkání o 3. místo: SK Slavie Praha – SK Kladno 1 – 2 (0 – 1) Fotografie z turnaje přineseme v dalších dnech v sekci Fanzona - Galerie.