Sigma vyhrála v Brně a má hodně blízko ke třetí příčce

10.05.2004 / A tým

Sigma má zaděláno na ligový bronz! Olomoučtí fotbalisté zvítězili ve 29. kole Gambrinus ligy v Brně a při porážce Slavie s Libercem poskočili na třetí místo tabulky. K potvrzení bronzových medailí stačí Hanákům neprohrát v posledním kole soutěže doma s již jasně sestupující Plzní. O vítězství Sigmy rozhodl dvěma góly útočník Luboš Reiter. 1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0) Hosté jeli do Brna bez dvou hráčů základní sestavy. Že nebude moci hrát Roman Hubník se vědělo již dlouho. Na posledním tréninku před utkáním si přivodil svalové zranění Pavel Zbožínek, takže trenér Petr Uličný musel sestavu překopat na poslední chvíli. Od začátku nastoupil Ivo Krajčovič, který v týdnu laboroval s bolavým zubem. Nastoupil v obraně, Hudec se vysunul na Zbožínkovo místo vedle Špiláčka. Sigma byla od začátku aktivnější, přesto první nebezpečnou akci mělo Brno. Ve 13. minutě hlavičkoval po přímém kopu Kotůlek, Vaniakova robinzonáda přišla včas. Hostující tým po náznacích poprvé pořádně zahrozil ve 27. minutě. Po Hudcově přihrávce pod sebe skončila odražená bomba Špiláčka před Reiterem. Slovenský kanonýr sice ležícího gólmana obhodil, ale míč z brankové čáry vykopl Křivánek. Ve 33. minutě vypustil jedovku z dvaceti metrů Hudec a domácí zachránil výtečným zákrokem Belic. Do kabin tak šli s náskokem domácí. Ve 44. minutě předběhl Pacanda Krajčoviče a z rohu malého vápna překonal Vaniaka. Od začátku druhé půle bylo znát, že Sigma nechce odjet z Brna bez bodů. Ve 48. minutě chyběl krok Babničovi na dobrou kolmičku Randy, za dvě minuty už bylo srovnáno. To Babničův bochánek zprava trkl hlavou do sítě Reiter. V 55. minutě se ocitl sám za obranou Babnič, ale nedokázal razantně zakončit. Za další dvě minuty byl těsně před vápnem faulován Babnič. Sám kopl trestňák, míč tečovaný zdí skončil u Reitera, ale ten napálil pouze do brněnského brankáře. Domácí se snažili dostat na dostřel, ale olomoucká defenziva byla i v netradičním složení plně funkční. V 74. minutě poslal Glos přesný pas vpřed, Reiter si mezi Kotůlkem a Křivánkem posunul hrudí balon do kroku, obstřelil vybíhajícího Belice a Sigma vedla. Za další dvě minuty se dočkal první startu za Olomouc záložník Tomáš Bouška. V 88. minutě zkusil Reiter překvapit Belice lobem od levého rohového praporku, ale míč zastavilo břevno. V poslední minutě mělo Brno jedinou nebezpečnou střelu ve druhé půlce, Pacandův pokus ale vyřešil Vaniak. Branky: 44. Pacanda - 50. a 74. Reiter. Rozhodčí: Šedivý - Talpa, Goňa. ŽK: Máša, Šustr - Babnič, Špiláček, Caha. Diváci: 4560. Brno: Belic - Houšť, Křivánek, Kotůlek, Šustr - Abrahám, Svoboda (78. Živný), Máša, Belej (78. Hlavatý) - Pacanda, Švancara (58. Kroupa). Trenéři Karel Jarůšek. SK Sigma: Vaniak - Randa, Krajčovič, R. Kučera, Caha - Vyskočil (77. Bouška), Hudec, Špiláček, Glos (90. Ševela) - Babnič (90. Hubník), Reiter. Trenér Petr Uličný.