Sigma vypadla z Volkswagen Cupu

09.09.2004 / A tým

Fotbalisté Sigmy Olomouc se stali prvním ligovým týmem, který se rozloučil s letošním ročníkem českého poháru, který se letos hraje pod názvem Volkswagen Cup. V utkání 2. kola jsme uhráli na půdě SK Hranice remízu 0:0 a na penalty prohráli 3:4. SK Hranice - Sigma Olomouc 0:0, na penalty 4:3 Náš tým si vytvořil během utkání několik brankových příležitostí, ale v prvním poločase Hudec a v druhém Kučera ani Babnič své příležitosti neproměnili, protože gólman Štěpán chytal výtečně. Domácí se dostali před soupeřovu branku jen jednou, a to v druhém poločase, kdy Janoviakovu střelu gólman Vaniak vyrazil a Málkovu dorážku zlikvidoval obránce Kovář. Při penaltovém rozstřelu byli ze strany Sigmy úspěšní pouze Zbožínek, David Kobylík a Bouška. Zkušení obránci při rozstřelu zklamali: Kučera vystřelil nad a Kovářovi brankář Hranic penaltu chytil. Kouči Petru Uličnému připomněl letošní nezdar loňskou sezonu. "Chtěli jsme odčinit vypadnutí v loňském roce v poháru s Uničovem, avšak ani teď se nám nepodařilo postoupit. Opět jsme zklamali a vypadli. Nevím, čím to je, asi je to spíše případ pro psychologa," řekl kouč českého zástupce v Poháru UEFA. Rozhodčí: Závodný. ČK: 86. Vaculín (Hranice). Diváci: 850. SK Sigma: Vaniak - Hudec, Kovář, Kučera, König - Zbožínek, Bouška, Špiláček (60. Babnič), Glos (46. D. Kobylík) - Bednář, Vyskočil (72. V. Schulmeister). Trenér Petr Uličný.