Sigma z Teplic veze bod za remízu 1:1

08.05.2010 / A tým

Aktualizováno o fotogalerii 9. 5. v 00:10 hodin.V předposledním kole Gambrinus ligy uhrála Sigma Olomouc na půdě Teplic remízu 1:1 i přesto, že hrála celý druhý poločas bez vyloučeného Aleše Škerleho. Sigmu již v prvním poločase poslal do vedení mladý Jan Navrátil, za Teplice pak z penalty srovnal Štěpán Vachoušek. Sigma sevřela teplické na jejich půdě hned od prvních minut. Z optického tlaku přišla příležitost Hubníka, ten ale při kličce před brankářem Slavíkem skončil i s míčem v zámezí. Michal Hubník měl další šanci v šestnácté minutě, z otočky branku Teplic netrefil. Nejblíže brance byl ve čtyřiadvacáté minutě Michal Ordoš. Druhý nejlepší střelec Gambrinus ligy hlavičkoval po přihrávce Navrátila jen do horní tyče Slavíkovy branky. Zasloužená branka Sigmy Olomouc přišla v jedenatřicáté minutě. Přihrávku za obranu doběhl Jan Navrátil a přesnou střelou překonal teplického gólmana. Pro olomouckého "Messiho" to byla již třetí branka v této sezoně. Sigma stejně jako v Českých Budějovicích nezvládla závěr prvního poločasu. Ve třiačtyřicáté minutě fauloval v pokutovém území Aleš Škerle unikajícího Vondráška a sudí Mikel nařídil penaltu. Zároveň olomoucký obránce obdržel červenou kartu a musel pod sprchy. Míč si postavil Štěpán Vachoušek, který se z desetimetrového kopu nemýlil a vyrovnal skóre. Zaskočená Sigma mohla ještě do poločasové přestávky prohrávat, když v poslední minutě prvního poločasu trefil Vondrášek horní tyč Blahovy branky. Ve druhém poločase se Sigma i vinou vyloučení Aleše Škerleho musela více bránit. Ve třiasedmdesáté minutě měl další šanci teplický Vondrášek, ale opět se mu nepodařilo přesně zamířit. Do zakončení se tlačila i Sigma. Zejména Michal Ordoš mohl zvýšit počet vstřelených branek na svém kontě. V pětasedmdesáté minutě mířil na zadní tyč, branku ale netrefil. Čtyři minuty před koncem hlavičkoval opět Ordoš, tentokrát jen do míst, kde stál teplický brankář Slavík. Dotřetice měl na hlavě branku Ordoš v devětaosmdesáté minutě, zblízka však netrefil branku. Kvalitní utkání tak skončilo remízou 1:1. Poslední duel soutěžního ročníku 2009/2010 je na programu příští sobotu 15. května od 17:30. Soupeřem Sigmy Olomouc bude beznadějně poslední a k sestupu odsouzený Střížkov. FK Teplice - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1) Branky: 44. Vachoušek (pen.) - 30. Navrátil Diváci: 3940 Rozhodčí: Mikel - Mencl, Teuber ŽK: 81. Došek - 25. Bajer, 27. Škerle ČK: 43. Škerle Sestavy: FK Teplice: Slavík - Siva (75. Zoubele), Lukáš, Matula, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Kalivoda (63. Doležal), Veverka (66. Stožický) - Došek SK Sigma: Blaha - Rossi, Komárek, Škerle, Machalický - Ordoš, Kaščák, Bajer - Hubník (64. Šultes), Petr (46. Janotka), Navrátil (80. Štěpán)