Sigma zahájila jarní část bodovým ziskem

10.12.2007 / A tým

Předehrávané jarní 16. kolo I. Gambrinus ligy znamená pro olomouckou Sigmu bodový zisk. Na půdě ambiciózní Mladé Boleslavi svěřenci Martina Pulpita vedli brankou Tomáše Kazára, domácí však pět minut před odchodem do šaten srovnali Holubem na 1 - 1. Mladá Bleslav se výsledkově trápí, v lize nedokázala vyhrát již posedmé za sebou. Trenér Ščasný se musel obejít bez vykartovaného Hrdličky, Voříška a Rajnocha. Domácí se do Sigmy zakousli a první velkou příležitost měli již v sedmé minutě, kdy Kalina technicky střílel z vápna na Drobiszovu branku. Olomoucký gólmán ale vytáhl bravurní zákrok a pokus domácích vyrazil. Hra se přelévala od branky k brance. Ve třinácté minutě měli domácí další výraznější šanci ke skórování, Mašek ale mířil nepřesně. O minutu později se radovala Sigma. Marek Kaščák vyslal perfektní přihrávkou Tomáše Kazára a letní posila z Holice se podruhé v sezoně gólově prosadila. První ligovou branku si Kazár připsal rovněž proti Mladé Boleslavi nádherně kopnutým trestným kopem. Středočeši po inkasované brance přidali na obrátkách. Zejména aktivní Holub dělal v obraně Hanáků průvan. Ve dvacáté minutě centroval ze strany Matějovský, tísněný Adrian Rolko se však neprosadil. O dvě minuty se domácí tribuny téměř radovaly. Holub zahrál trestný kop a tečovaný míč skončil na břevně Drobiszovy branky. V jedenatřicáté minutě, po standardce Holuba, se k hlavičce dostal opět Rolko a břevno olomoucké branky se otřáslo podruhé. Ve čtyřicáté minutě se domácí k radosti diváků konečně prosadili. V pokutovém území se nejlépe zorientoval Holub a stav zápasu srovnal. Druhý poločas již tolik šancí nenabídl. Boleslav začala náporem a Sigma se trpělivě soustředila na defenzívu a čekala na brejkové příležitosti. V šedesáté minutě prověřil pozornost boleslavského gólmana Michal Hubník, tentýž hráč měl na kopačce vedoucí branku o dalších šest minut později. Jeho střela se však nevešla mezi tři tyče. S přibývajícím časem středočeši svůj tlak stupňovali. Nejprve Holub posadil míč na hlavu Kopice, ten však šel naštěstí nad bránu. O další dvě minutky později Holub střílel sám, ani jeho pokus Drobisze nezaměstnal. Zápas tak skončil dělbou bodů. Sigma po šestnácti podzimních zápasech okupuje devátou příčku se ziskem dvaceti bodů. Společně s Jabloncem máme druhý nejméně produktivní útok ligy, naopak výrazně se zlepšila defenzivní činnost. Méně branek inkasovala pouze první Slavia. Nad patnáctým, prvním sestupovým, místem, má Sigma sedmibodový náskok, na start v evropských pohárech stejný počet bodů Sigmě schází. Záznam online přenosu najdete ve výsledcích.