Sigma zahájila zápasovou přípravu porážkou

30.06.2007 / A tým

V prvním utkání letní přípravy podlehla Sigma na Andrově stadionu nováčku II. ligy z Fulneku 0:2. Pro trenéra Martina Pulpita to byl první zápas na lavičce Sigmy. Svěřenci domácího kouče zakončili první týden tvrdé letní přípravy. V utkání se divákům představily dvě kompletní jedenáctky. Na hráčích byla znát únava. Jen na tribuně zůstali Rýdel, brankář Černý a Hartig s Bodečkem. V 1. poločase se do brány postavil Drobisz, do obrany potom Šuškavčevič, posily ze Slovácka. V dresu hostí se představili bývalí hráči Sigmy Kovář, Blaha, Vyskočil a ve 2. poločase i Fiala. Právě bývalý kapitán Sigmy stál u zrodu první branky. Ve 25. minutě vystřelil, střela se odrazila od tyče a Sokol v pohodě dorazil. Ve 33. minutě hlavou zvyšoval Koštuřík. Domácí zahrozili dvakrát Schulmeisterem. V prvním případě jej vychytal exsigmák Blaha, ve druhém míč z jeho hlavy jen těsně minul branku. Do 2. poločasu vedl Hanáky slovenský kapitán Laco Onofrej. Z nových hráčů se ukázal Slovinec Jurkič, na levém kraji obrany, ve středu pole Brazilec Rossi a na levém kraji zálohy Lukáš Bajer, navrátilec z hostování. V útoku hrál druhý nováček z Brazílie Bueno. Herní projev se zlepšil. Diváky potěšila především dalekonosná střela Onofreje, kterou brankář Fulneku vyrazil na roh. V 50. minutě nedosáhl na míč Pulkert. V 62. minutě postupoval sám na brankáře Janotka. A když jeho pokus skončil za brankou, gólů se diváci nedočkali. Další utkání sehraje Sigma ve středu 4. 7. od 19:00 proti Artmedii Bratislava opět na Andrově stadionu. Sestava Sigmy: 1. poločas: Drobisz, Randa, Šuškavčevič, Komárek, Vepřek, Randa (K), Kaščák, Melinho, Hořava, Štěpán, Schulmeister. 2. poločas Vojáček, Jindřišek, Šedivý, Škerle, Jurkič, Bajer, Rossi, Onofrej (K), Pulkert, Janotka, Bueno. Trenér: Martin Pulpit Rozhodčí: Vysloužil - Horák, Kubica.