Sigma zahazovala šance a je bez bodu

11.03.2011 / A tým

K páteční předehrávce 20. kola Gambrinus ligy zajížděla Sigma do Brna. V jihomoravské metropoli se od 20:15 střetla se Zbrojovkou, patnáctým celkem průběžné tabulky. Přestože byli Hanáci aktivnějším týmem a vypracovali si větší množství šancí než domácí, prohráli se Zbrojovkou 0:2. Trenér Zdeněk Psotka udělal oproti vítěznému utkání s Baníkem Ostrava jednu změnu v základní sestavě, když na místě Navrátila nastoupil vysoký Michal Ordoš. Na lavičce náhradníků byl také poprvé připraven američan Stefan Jerome, který v zimě přišel z FC Miami. První šanci v moravské bitvě měli domácí. Ve čtvrté minutě pálil z dálky kapitán Zbrojovky Richard Dostálek, brankář Petr Drobisz byl připraven a včasně zasáhl. Velkou příležitost strhnout vedení na svou stranu měla Sigma v deváté minutě, kdy Janotka poslal míč na nabíhajícího Doležala, ten utekl stoperům Brna a přeloboval vyběhnuvšího brankáře Krbečka. Jeho lob se však nevešel mezi tři brněnské tyče. Aktivní Sigma nepřijela do Brna bránit a šance na její straně přibývaly. Útočil i kapitán Radim Kučera. Po jeho přihrávce v jedenadvacáté minutě pálil nad brněnskou branku Šultes. O tři minuty později se role nahravače ujal Šultes, nepřesným střelcem byl Martin Doležal. Po sérii šancí Sigmy přišel ve třiatřicáté minutě únik Rabušice po pravé straně hřiště a zblokovaný centr skončil za postranní čarou. Nařízený rohový kop zahrával exolomoucký Filip Rýdel, míč propadl až na zadní tyč, kde číhal Richard Dostálek. Ten se štěstím poslal Zbrojovku do vedení. Sigmu inkasovaná branka nesložila a ještě do poločasu zatlačila Brno do vlastního pokutového území. Největší šanci měl ve dvaačtyřicáté minutě Doležal, který pálil z pravé strany pokutového území. Brankář Krbeček se vyšrouboval do vzduchu a míč vyrazil. Druhý poločas nabídl podobný obraz hry jako ten první. Sigma obléhala branku Brna a sama inkasovala. Běžela třiašedesátá minuta, když si míč k přímému kopu asi třicet metrů od branky postavil Filip Rýdel. Někdejší fotbalista olomoucké Sigmy napálil prudkou bombou míč přesně pod břevno a poslal domácí Zbrojovku do dvoubrankového vedení. Sigma měla šanci na korekci stavu hned několikrát. V jednaosmdesáté minutě však v dobré příležitosti přestřelil Šultes. Poslední velká šance přišla tři minuty před koncem. Navrátil pálil z levé strany na brněnskou branku, brankář míč jen vyrazil a dobíhajícímu Přikrylovi scházel krok k posunutí míče za brankovou čáru. "V prvním poločase jsme prováhali spoustu šancí a inkasovali jsme z jedné střely. Ve druhém poločase jsme dobývali branku Brna a hrálo se nám těžce do plné obrany," hodnotil prohru olomoucký kouč Zdeněk Psotka. Další zápas má Sigma na programu přístí víkend. V neděli od 17 hodin bude hostem na Andrově stadionu SK Slavia Praha. Předprodej na utkání je v plném proudu.
FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0) Branky: 33. Dostálek, 64. Rýdel Rozhodčí: Damková - Jiřík, Handlíř Diváci: 2872 Sestavy: Zbrojovka: Krbeček - Simerský, Hamouz, Husár, Mitrovič - Dostálek (C), Rýdel, Borek, Kalabiška (77. Střeštík) - Došek (89. Šamánek), Rabušic (66. Folprecht) SK Sigma: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek (81. Petr) - Bajer (74. Přikryl) , Rossi, Hořava - Šultes, Ordoš (61. Navrátil), Doležal Statistiky utkání Držení míče 39% (Brno) - 61% (Sigma) Střely celkem 4 - 15 Střely na branku 3 - 8 Fauly 11 - 9 Rohy 5 - 7