Sigma zahazovala šance, má jen bod

13.09.2010 / A tým

Dohrávka osmého kola Gambrinus ligy na Andrově stadionu svedla proti sobě fotbalisty Sigmy Olomouc a Mladé Boleslavi. Pohledné, na šance bohaté utkání skončilo bezbrankovou remízou. Po reprezentačním zápase s Litvou měli diváci možnost si poprvé vyzkoušet jižní tribunu i na ligovém duelu. V zápase s Mladou Boleslaví se našlo hned několik fanoušků, kteří se na novostavbu odhodlali. Trenér Psotka tradičně naordinoval Sigmě útočnou hru od prvních minut. Hráči Sigmy byli od začátku utkání těmi aktivnějšími a pohlednou kombinační hrou se dostávali k pokutovému území mladoboleslavských. Z nenápadných příležitostí Sigma skórovat nedokázala a mohla naopak inkasovat. Ve 20. minutě se dostal po rohovém kopu odražený míč k Ivo Táborskému, který ranou z dvaadvaceti metrů orazítkoval pravou tyč Drobiszovy branky. Sigma odpověděla obrovskou šancí ve dvaatřicáté minutě. Do samostatného úniku se dostal záložník Jan Navrátil, nasadil Millerovi blafák, ale svou slabší levou nohou zamířil jen vedle pravé tyče. Sigma nepolevila, vytvářela si další a další šance, které následně zahazovala. Jednu z nich promarnil v šestatřicáté minutě i Michal Hubník, který z hranice pokutového území vypálil levačkou technickou, ale nepřesnou střelu. I ve druhé půli Sigma bušila do zatažené jedenáctky středočechů. V úvodní patnáctiminutovce postupně zahodili své šance Michal Hubník po přihrávce Navrátila, Michal Vepřek ze standardní situace i Jan Navrátil, kterému vyloženou příležitost připravil Michal Hubník. "Honza je z toho hodně smutný. Určitě to na sobě cítí. Byl z toho přepadlý, ale je mladý, to se mu ještě stane několikrát," řekl po zápase trenér Psotka. Bežela čtyřiaosmdesátá minuta a olomoucké publikum aplaudovalo. Branku Sigma nevstřelila, na hřišti se však poprvé v sezoně představil nejlepší střelec uplynulého ligového ročníku Michal Ordoš. "Nechtěli jsme ho vůbec nasazovat. Michal trénuje čtrnáct dní, zkusili jsme ho a málem to vyšlo," tvrdil po zápase Psotka. I přes své kráté působení na hřišti mohl Michal Ordoš utkání rozhodnout. Tři minuty před koncem se obtočil na hranici pokutového území kolem mladoboleslavského hráče, jeho pokus k pravé tyči ale brankář Miller vyrazil. Přestože si Sigma vypracovala opět velké množství brankových příležitostí, nepodařilo se Hanákům překonat urputnou obranu mladoboleslavských. "Druhý poločas nebyl z naší strany tak povedený, zejména ve středu hřiště jsme dělali hodně chyb. Nedostávali jsme se do souvislého tlaku jako v předchozích zápasech," hodnotil utkání trenér Psotka.
SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 0:0 (0:0) Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Tacina Diváci: 5826 Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Janotka, Dreksa, Škerle "K", Vepřek - Rossi, Navrátil (61. Hořava), Bajer - Petr (84. Ordoš), Šultes, Hubník (74. Vašíček) Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Rolko, Fabián - Mendy, Procházka, Oppiela, Táborský (82. Sedláček) - Chramosta (75. Kulič), Řezníček (90. Volf)