Sigma zakončila rok vítězstvím nad Boleslaví

03.12.2006 / A tým

V posledním zápase kalendářního roku 2006 sehraném na Andrově stadioně pokračoval SK Sigma v dobrých výkonech a zvítězil nad ambiciózním celkem Mladé Boleslavi 3:1. Tentokrát měl při sestavování základní sestavy větší potíže trenér hostů z Mladé Boleslavi Dušan Uhrin ml. Postrádal téměř polovinu své obvyklé základní sestavy, včetně reprezentantů Kuliče, Matějovského a Pecky. Od úvodního hvizdu byl k vidění nadprůměrný ligový fotbal. Hráči obou mužstev se předháněli v nasazení a solidně zaplněné ochozy se dobře bavily. Po devíti minutách se mohlo poprvé měnit skóre, když Melinhovu přihrávku pustil Michal Hubník na Pulkerta, kterému však radost pokazil dobře stojící Miller. Nejaktivnějšho hráče na hřišti Pulkerta neúspěch neodradil a nadále motal hlavy obráncům Boleslavi. Ve 28.minutě byl zastaven Ševinským jen za cenu nedovoleného zákroku, po němž následovala žlutá karta a trestný kop z levého rohu velkého čtverce. K míči se postavil Janotka a kolem zdi zakroutil míč do levé šibenice Millerovy branky - 1:0. Po úvodní brance Olomouc svého soupeře přehrávala, ale dokázala vytěžit jen pět rohových kopů. Po přestávce Sigma pokračovala v kombinační hře a brzy svou snahu vyjádřila i gólově. Akci opět vypracoval Pulkert, když si u pravé čáry vychutnal dva soupeřovy beky, posunul do vápna na Michala Hubníka a ten ranou pod břevno nedal Millerovi šanci - 2:0. Boleslav nesložila zbraně a když v 69.minutě přelstila domácí ofsajdovou past a Sedláčkem snížila, začali se Hanáci strachovat o výsledek. O tři minuty později měl po prvním rohu hostů na noze vyrovnání zase Sedláček, dobrou šanci však zazdil. Olomoucké obavy rozehnal v 83.minutě Schulmeister, který ranou podél gólmana zužitkoval výbornou nahrávku Melinha mezi stopery. Tato branka vzala boleslavským zcela vítr z plachet a když velkou šanci neproměnil v prodlouženém čase kapitán Randa, Sigma zakončila fotbalový rok vítězstvím 3:1. Podrobnou onlinereportáž, sestavy a statistiky najdete v sekci Termínová listina - on-line.