Sigma zaplatila za chyby a neplodnost v koncovce

31.08.2004 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v dohrávce 4. kola Gambrinus ligy prohráli v Liberci nula tři. Pro konečný výsledek zápasu byly podstatné hlavně dva momenty. Nejprve ve 31. minutě pomezní Petřík nepochopitelně zamávaným ofsajdem upřel hostům vyrovnávací branku, pak čtyři minuty před přihrávkou využili domácí ke vstřelení druhé branky školáckou chybu Hudce. Ve druhé půlce byli hosté aktivnější a lepší, ale stál proti nim gólman Zbyněk Hauzr, který vychytal všech deset střel hostů mezi tyče. Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0) V úvodu utkání se dlouho nic podstatného nedělo. Po dvaceti minutách přišla série čtyř rohových kopů Liberce. Z nich sice gól nepřišel, ale následoval aut, Hamouzův centr, po němž se k odraženému míči dostal Pospíšil a prostřelil Vaniaka. Sigma se potom probrala, ale při domácích stálo štěstí a také přízeň rozhodčích. Nejprve trefil David Kobylík tyčku, pak centr zleva proměnil Luboš Reiter. Jenže asistent Petřík ukázal, jak to v českých zemích chodí a čert ví proč zamával ofsajd. Sice tím hostující tým výrazně poškodil, ale to by ješt ěnebylo nic tak vážného. Horší bylo, že čtyři minuty před koncem přišel před vlastním vápnem o balon Hudec, Slepička našel nabíhajícího Pospíšila a Liberec vedl o dva. Do druhé půlky poslal do hry trenér Sigmy Petr Uličný útočníky Vyskočila s Babničem, v kabině zůstali Kobylík a Hudec. A po změně stran se Hanáci do Liberce pořádně opřeli. Pomohlo tomu znovu rozestavení 3 – 5 – 2 a hostů bylo najednou plné hřiště. Nejrpve Reiter pálil nad, pak Babnič v čisté pozici hlavou přestřelil. Do tutovky se pak dostal v 61. minutě Bednář, jeho střelu brankář Hauzr vytěsnil na roh. Z olomouckého tlaku přišel ojedinělý výpad Liberce, roh, hlavička Pospíšila a Sigma měla manko tří gólů. Ale ani za tohoto stavu nerezignovala, stále se snažila skore poopravit. Dát branku však nebylo Olomouckým tentokrát přáno. Vyskočil trefil v 71. minutě pouze na střed do připraveného Hauzra, stejně dopadl i následný volej Zbožínka. V 79. minutě zamířil Babnič hlavou z malého vápna znovu jen do gólmana, stejně dopadla i dorážka Boušky. Když se neujala ani jedovka Boušky, kterou Hauzr zneškodnil pouze s pomocí břevna, bylo jasné, že Sigma v Liberci branku nedá. Branky: 21., 41. a 65. Pospíšil. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Petřík. ŽK: Kisel, Polák, Lukáš - Kobylík, Hubník. Diváci: 3688. Liberec: Hauzr - Šinglár, Lukáš, Valachovič, Hamouz - Kisel, Hodúr (83. Pudil), Polák (71. Langer), Papoušek (81. Zápotočný) - Pospíšil, Slepička. Trenér Stanislav Griga. SK Sigma: Vaniak - König, Kovář, Hudec (46. Babnič), Randa - R. Hubník, Zbožínek, Kučera, D. Kobylík (46. Vyskočil) - Reiter (69. Bouška), Bednář. Trenér Petr Uličný.

| 23.09.2017
Bylo to dobré utkání i pro diváka, řekl JílekBylo to dobré utkání i pro diváka, řekl Jílek
Sigma má další body, zápas rozhodl PlšekSigma má další body, zápas rozhodl Plšek