Sigma zase dostala tři góly, doma prohrála s Boleslaví

19.09.2005 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc měli včera špatný den. Sice nad Mladou Boleslaví vedli od 16. minuty po brance Onofreje, jenže pak na osm minut začali dřímat v defenzivě. Soupeř toho využil ke vstřelení tří branek a domácí se ve zbývající více než hodině hry zmohli pouze na snížení sedm minut před koncem. SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2) Začátek zápasu byl hodně zajímavý. Už ve 30. sekundě získal míč po chybě hostující obrany Schulmeister. Šel sám na brankáře, ale zamířil pouze do jeho hrudi. V 9. minutě se na druhé straně prodral ve vápně do střelecké pozice Kulič, vystřelil však vedle. Vzápětí Onofrej nezakončil svůj průnik středem, následovala Vackova střela, která nebyla přesná. V 16. minutě vyšla Sigmě kombinace ve středu pole, Melinho přehodil stopery a Onofrej přehodil vybíhajícího gólmana. Z vedení se Hanáci neradovali moc dlouho. Nejprve ještě Kuličovu tutovku stačil Lovásik vyrazit. Následný průnik Kuliče skončil přihrávkou před branku a Holub vyrovnal. Ve 23. minutě pak na první tyči vyskočil na rohový kop Čápa Vít a Boleslav vedla. Olomoucký zmar dokonal ve 27. minutě Kysela, který ledabyle hlídán Pečnikem přeloboval vybíhajícího Lovásika. Kouč Uličný vzápětí vystřídal Pečnika Rýdelem. Sigma se z rychlého šoku nedokázala zvednout, hrála špatně, kupila jednu nepřesnost za druhou. Pět minut před pauzou poslal kolmičku do vápna Melinho, ale Vackova přihrávka zprava marně hledala spoluhráče. Nebyli tam. Do druhého poločasu domácí trenér Petr Uličný poslal místo Jana Schulmeistera do hry k ligové premiéře Pavla Šultese. Ten v 61. minutě po pasu Vacka nabil Rýdelovi, který ze šestnáctky vysoko přestřelil. Sigma ve druhém poločase už hodně riskovala, v obranných pozicích moc hráčů nezůstávalo. Jenže směrem dopředu to bylo ze strany domácích stále stereotypní a jalové, Hanáci neměli téměř žádný odražený balon. Do šancí se Sigma nebyla s to dostat. Střely Rýdela a Vacka z dálky k úspěchu nevedly. Na opačné straně hřiště pak v 66. minutě zadunělo břevno po dělovce Čápa z přímého kopu. V 83. minutě byl po přímém kopu faulován Hudec a domácím svitla jiskérka naděje v podobě pokutového kopu. Ten Hudec s jistotou proměnil. Jenže žádné drama už se nekonalo, Sigma se ve zbývajících minutách, plus čtyři, co sudí přidával, ani nedostala ke střele. Branky: 16. Onofrej, 83. (pen.) Hudec - 19. Holub, 23. Vít, 27. Kysela. Rozhodčí: Jílek - Tulinger, Filípek. ŽK: Rýdel, Hudec - Šmerda, Kulič, Matějovský, Miller. Diváci: 4483. SK Sigma: Lovásik - Randa, R. Hubník, Hudec, Pečnik (30. Rýdel) - Vacek (70. Vyskočil), Melinho, Kovář, Onofrej - J. Schulmeister (46. Šultes), Rojka. Trenér Petr Uličný. Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Vít, Švejdík, Rychlík - Kysela (90+1 Sviták), Matějovský, Šmerda, Čáp - Kulič (90. Palát), Holub (86. Pecka). Trenér Dušan Uhrin ml.