Sigma zaváhala a zůstává poslední

24.09.2006 / A tým

Půlhodinka v úvodním dějství rozhodla duel dvou týmů ze spodní části tabulky. Zatímco pro domácí to byl poločas z říše snů, hosté prožili hororová muka a do kabin se šlo s průběžným výsledkem 3:0. Přes zlepšený výkon po změně stran se Sigmě podařilo skóre kosmeticky upravit, na body však Hanáci nedosáhli a zůstávají nadále poslední. Spoustu gólů přinesly nedělní zápasy první fotbalové ligy a vůbec nejplodnějším střetnutím byl odpolední mač na Kladně. Střelecká listina se poprvé měnila hned v deváté minutě. Karel Kratochvíl si proklestil cestu po pravé straně pokutového území, od zadní čáry nacentroval na malé vápno a zcela volný Kanaďan Simpson neměl problém zasunout míč hlavou do sítě – 1:0. Sigma v té době hrála v deseti a právě přes stranu ošetřovaného Barcala se zrodil úvodní gól zápasu. O čtyři minuty později si školácky počínal právě Jiří Barcal, s obvázanou hlavou srazil v gólové šanci Radzinevičiuse a domácí kopali penaltu. Sám faulovaný Litevec porušil základní „penaltové pravidlo“ a Vojáček jeho pokus zneškodnil. Žádný zlomový okamžik to bohužel nebyl. Domácí se sice dostali do menšího útlumu, mizerná produktivita Hanáků je však brzy vrátila do sedla. Janotkův střílený centr Bičík zlikvidoval, vzápětí zavraždil obrovskou šanci Onofrej, který tváří v tvář Bičíkovi kladenskou bránu minul. Ve 23.minutě se hostům podařilo vyrovnat, střelecký zásah Pulkerta byl však pro ofsajd odvolán. O minutu později bylo opět zle. Kalina se probil do šestnáctky a po přihrávce Radzinevičiuse poslal důraznou koncovkou míč k tyči – 2:0. Ve 33.minutě srazil gólman Bičík Janotku a penaltu kopala také Sigma. Kapitán Randa ovšem zazvonil pouze o pravou tyč… Z rychlého protiútoku se naopak prosadili domácí. Cigánek předložil míč Radzinevičiusovi a ten odčinil neproměněnou penaltu – 3:0. Schulmeister mohl skóre alespoň zkorigovat, jeho pumelici Bičík za záda nepustil. Druhé dějství zahájili domácí o poznání opatrněji a defenzivněji, Sigma se ale v koncovce nadále trápila. Pulkertova hlavička byla z kategorie propagačních a Schulmeisterovu ránu ze dvaceti metrů Bičík lapil. Na druhé straně poslal nepříjemnou vizitku Cigánek, jeho rána šla těsně nad branku. V 63.minutě se konečně dočkali také hostující hráči. Randa si vyměnil míč s Onofrejem a parádní bombou zpoza vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Sigmě vlil gólový úspěch novou krev do žil a kladenským bylo rázem pořádné horko. Flachbart však pálil jen do připraveného Bičíka, střela Romana Hubníka po úchvatném sólu přesná nebyla. Až v 88.minutě se Hanáci dočkali kontaktního gólu. Flachbart dlouhým pasem oslovil Schulmeistera, ten si obhodil Bičíka a pohodlně zasunul do prázdné brány – 3:2. Snížení přišlo bohužel příliš pozdě. Sigma vytrvalou územní převahou sice probudila domácí z třígólové euforie, na vyrovnání to ovšem nestačilo. A když nepodtrhl účet zápasu střídající Kousal, jehož vychytal Vojáček, skončily gólové hody vítězstvím Kladna 3:2. SK Kladno - Sigma Olomouc 3:2 (3:0) Branky: 9. Simpson, 24. Kalina, 36. Radzinevičius - 64. Randa, 88. Schulmeister Rozhodčí: Makovička - Filípek, Teuber ŽK: Bičík, Cigánek, Kratochvíl, Simpson - Onofrej, Randa, Hudec Diváci: 3450. Sestavy: Kladno: Bičík - Pončák, Killar, Šimůnek, Drozd - Cigánek (74. Gross), Kratochvíl, Šelicha, Kalina - Radzinevičius (76. Kaciáň), Simpson (66. Kousal). Trenér: Koubek. Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Horáček, Barcal (15. Hudec) - Janotka, Randa, Onofrej (73. Rýdel), Pulkert - Hartig (29. Peška), V. Schulmeister. Trenér: Petržela.